ZN.SK
Gorila a chlapec

V ZOO ku gorile spadol malý chlapec. Pokojnú gorilu ihneď zastrelili

V zoologickej záhrade v meste Cincinnati v štáte Ohio museli zastreliť nádhernú zdravú gorilu po tom, čo k nej spadol štvorročný chlapec.

Zľavy na wellness pobyty

V zoologickej záhrade v meste Cincinnati v štáte Ohio museli zastreliť nádhernú zdravú gorilu po tom, čo k nej spadol štvorročný chlapec. Nespratný fagan, ktorý zletel z okraja celej ohrady dole po tom, čo preliezol zábranu a aj lemujúce kríky, spadol ku goriliemu samcovi Harambe, ktorého by sme mohli pokojne považovať za pýchu zoologickej záhrady. Niečo také pritom nie je možné, pokiaľ je dieťa na takomto mieste na očiciach rodičov. Ortieľ smrti pre gorilu vzhľadom na predpisy a plánované postupy v rámci podobných udalostí, boli v tej chvíli jasné. Chlapec, ktorý po páde do výbehu neutrpel žiadne vážnejšie zranenia gorilieho samca zaujal. Neublížil mu a ani ho nijakým spôsobom nezranil. Podľa ľudí komentujúcich na internete celú udalosť je dokonca vidieť, že gorila v rámci vlastnej zvieracej hlavy skôr chce dieťa ochrániť a počkať na to, čo sa bude vlastne diať a kto si po dieťa príde.

Dotýkal sa ho a bol skôr z prítomnosti malého človeka prekvapený. Keďže ani ošetrovatelia nevedeli, či je jeho záujem dočasný a nedôjde k zraneiu chlapca, spustili krízový plán a samca gorily zastrelili. K uspaniu údajne nedošlo len preto, že by k nemu nedošlo hneď a gorila by mohla znamenať pre dieťa niekoľko rizík. Malý nespratník a jeho rodičia vyviazli bez akéhokoľvek trestu. Ľudí nie len v USA to však poriadne nahnevalo.

Gorila a chlapec

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu