ZN.SK
Stredoveká Biblia

Rodinná Biblia, mimoriadne vydanie so stredovekými ilustráciami

Rodinná Biblia so stredovekými ilustráciami zaujme zaujímavým obsahom. Starým aj novým zákonom v slovenčine, no tiež pestrými ilustráciami od deviateho do šestnásteho storočia.

Mimoriadna luxusná verzia Biblie bola predstavená v posledný májový deň vo Františkánskom kostole v Bratislave. Pozostávajúca z množstva ilustrácií zo štyridsiatich rôznych stredovekých Biblií, vyhotovená v koži, ručne šitá s mimoriadne luxusným vzhľadom vrátane zlatom farbených častí knihy, v sebe miesi úplné znenie Biblie vďaka spolupráci Spolku Sv. Vojtecha a spomínaných prvkov, ktoré z knihy robia výnimočný kus umenia. Na slávnostnom uvedení a predstavení knihy v historicky a kultúrne hodnotných priestoroch Františkánskeho kostola, sa zúčastnilo viacero médií, hlavne však zástupcovia vydavateľstva IKAR, ktoré túto Bibliu v spolupráci s nemeckým vydavateľstvom pripravilo.

Stredoveká Biblia

Kus umenia v luxusnom vyhotovení

Rodinná Biblia so stredovekými ilustráciami zaujme zaujímavým obsahom. Starým aj novým zákonom v slovenčine, no tiež pestrými ilustráciami od deviateho do šestnásteho storočia. Precízna ručná práca vytvorila knihu so zapínaním, aké majú viaceré pôvodné stredoveké Biblie, plne ručne vyhotovované a prepisované. Tak je tomu aj v prípade tohto unikátu, ktorého je vyrobených len 500 kusov. Ručne viazanie v koži s patinou s ôsmymi kovovými rohmi chrániacimi hrany šesť kilogramovej knihy má krásny vzhľad a veľmi pevnú väzbu.

Zasvätená hlavne rodine

Kniha v tejto verzii má prívlastok „rodinná“. Obsahuje v závere knihy niekoľko strán venovaných možnému zápisu rodokmeňa jednej rodiny. Naopak, v úplnom úvode knihy sa nachádza strana s príhovorom pápeža Františka, ktorý túto konkrétnu knihu podporil pochvalnými slovami. Príhovoril preložený do slovenčiny prečítala herečka Eva Pavlíková. Pekný príhovor knihe venoval aj bratislavský arcibiskup metropolita J. E. Mons. ICDr. Stanislav Zvolenský, PhD., ktorý vyzdvihol rodiny spomínané v Biblii a význam rodiny v najmä v Starom zákone. Výnimočnú atmosféru na celom slávnostnom uvedení knihy navodil Bratislavský chlapčenský zbor, ktorý troma skladbami predniesol ich spev, tak oceňovaný na medzinárodných súťažiach.

Predaj prebieha prostredníctvom stránok luxusnakniznica.sk, na ktorých sa práve počas 1. júna spustí možnosť zarezervovania konkrétneho čísla Biblie. Ku knihe je dodávaný špeciálny ruženec s číslovaním a čoskoro má byť v predaji aj ponuka umeleckých stojanov na tieto knihy.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu