ZN.SK

Extrémni športovci sveta: Ian Walsh

Ian Walsh je surfer narodený na Maui, ktorý začal schádzať vlny krátko po tom, čo sa naučil chodiť. Zatiaľ čo väčšina jeho šestnásťročných rovesníkov jazdila na BMX…

Ian Walsh je surfer narodený na Maui, ktorý začal schádzať vlny krátko po tom, čo sa naučil chodiť. Zatiaľ čo väčšina jeho šestnásťročných rovesníkov jazdila na BMX bicykli alebo sa flákala v meste, Walsh surfoval. V 18 rokoch maturoval ako premiant a zároveň prešiel kurzom meteorológie, pretože chcel vedieť, ako sa dá najlepšie nájsť a chytiť najväčšia vlna. Pre svoj najväčší koníček sa tak pustil do vzdelávania, čo je naozaj prejavom silného odhodlania.

ian walsh

V roku 2004 v 21 rokoch zišiel tri a polmetrovou vlnu v čeľusti a v ankete XXXL Billabong Awards bol za to nominovaný v kategórii Vlna roka. O niekoľko rokov a surfov neskôr stále hľadá vlnu, ktorá všetky doterajšie prekoná. K jeho ďalším záľubám patrí snowboarding a varenie. Sponzorujú ho firmy Red Bull, Dakine, Hi-Tech, Kazuma, Skullbase, Hitcase, Christenson Surfboards, Lost Surfboards a Športové tréningové centrum Deep Relief Maui.

Podieľal sa aj na výrobe filmu Bod zlomu, ktorý má premiéru 31. decembra 2015 a vyniká práve výnimočným zastúpením svetovej špičky adrenalínového športu. Film uvádza do slovenských kníh Bontonfilm a v 3D.

Oficiálny Facebook: https://www.facebook.com/ianwalshofficial

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu