Česká diaľničná známka je podobná našej, aké sú ceny? - Zaujímavé novinky ZN.SK

Česká diaľničná známka je podobná našej, aké sú ceny?

Česká diaľničná známka v roku 2017 je na tom čo sa týka platnosti podobne, ako naša. Známku zakúpenú pre rok 2017 je možné používať až do konca januára 2018. V Čechách pritom takáto známka platí už aj pre obdobie od 1. 12. 2016, čiže mesiac z predošlého roku, napríklad ak známku kúpite v predstihu. Aj keď máme pocit, že niektoré úseky diaľnice, napríklad ten z Brna do Bratislavy, by nemali byť spoplatnené a mali by sme skôr žiadať odškodné pre zničené tlmiče, jedinou výnimkou sú motorky, ktoré nemusia diaľničnú známku kupovať.

Aké sú ceny českej diaľničnej známky?

V Českej republike nemajú systém virtuálnej diaľničnej známky, ale len systém nálepiek, aký sme donedávna mali aj u nás. K dispozícii sú 10 denná, mesačné a ročné známky (pre váhu do 3,5 tony)

  • 10- denná: 310 CZK
  • Mesačná: 440 CZK
  • Ročná: 1500 CZK

Ako vždy, oplatí sa pri viacerých návštevách roka kupovať ročnú. Kúpiť ich je možné aj na slovenských pumpách, na českých pumpách, v predajniach označených logom, na predajniach mýtneho systému, alebo na pobočkách Českej pošty, ÚAMK a Cash Point.

Česká republika a Česká diaľničná známka

Ohodnoťte článok post
Mohlo by zaujímať tiež:
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.