Česká diaľničná známka je podobná našej, aké sú ceny? - Zaujímavé novinky ZN.SK

Česká diaľničná známka je podobná našej, aké sú ceny?

Česká diaľničná známka v roku 2017 je na tom čo sa týka platnosti podobne, ako naša. Známku zakúpenú pre rok 2017 je možné používať až do konca januára 2018. V Čechách pritom takáto známka platí už aj pre obdobie od 1. 12. 2016, čiže mesiac z predošlého roku, napríklad ak známku kúpite v predstihu. Aj keď máme pocit, že niektoré úseky diaľnice, napríklad ten z Brna do Bratislavy, by nemali byť spoplatnené a mali by sme skôr žiadať odškodné pre zničené tlmiče, jedinou výnimkou sú motorky, ktoré nemusia diaľničnú známku kupovať.

Aké sú ceny českej diaľničnej známky?

V Českej republike nemajú systém virtuálnej diaľničnej známky, ale len systém nálepiek, aký sme donedávna mali aj u nás. K dispozícii sú 10 denná, mesačné a ročné známky (pre váhu do 3,5 tony)

  • 10- denná: 310 CZK
  • Mesačná: 440 CZK
  • Ročná: 1500 CZK

Ako vždy, oplatí sa pri viacerých návštevách roka kupovať ročnú. Kúpiť ich je možné aj na slovenských pumpách, na českých pumpách, v predajniach označených logom, na predajniach mýtneho systému, alebo na pobočkách Českej pošty, ÚAMK a Cash Point.

Česká republika a Česká diaľničná známka

Avatar
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.
Viac:
Mafiánsky seriál KOmisár Maltise
Seriál Komisár Maltese: Hon na mafiu od tvorcov seriálu Gomora

telefón za volantom, šoféri
TOP 10 hovád za volantom, ktorým ďakujeme za zápchy

Black Friday
Black Friday ako sviatok nakupovania je už ľuďmi očakávaný

Zavrieť