ZN.SK
Božena Němcová, 0 eurová bankovka

Božena Němcová na 0 eurovej bankovke na veľtrhu 11. septembra v Prahe

Jedna z najvýznamnejších osobností Českej republiky a svojho času aj nás ako Československa, Božena Němcová, sa narodila v roku 1820

Jedna z najvýznamnejších osobností Českej republiky a svojho času aj nás ako Československa, Božena Němcová, sa narodila v roku 1820 a zomrela 1862. Za svojho života navštívila aj Slovensko a jej tvorba zachytávajúca staré povesti vychádzala aj zo slovenského ľudového rozprávania. Práve jej narodenie a 200. výročie si pripomína nová 0 eurová zberateľská bankovka, ktorá nepochybne zaujme všetkých zberateľov tohto novodobého populárneho zberateľského artiklu.

Božena Němcová, 0 eurová bankovka

Božena Němcová na pražskom zberateľskom veľtrhu

Na pražskom Veľtrhu Sběratel sme už minulý rok mohli zakúpiť 0 eurové bankovky vydávané v rámci ČR. 11. septembra 2020 bude príležitosť získať aj bankovku s podobizňou Boženy Nemcovej a pripomienkou výročia. K dispozícii bude 5000 kusov, pričom 1000 z nich bude označené prítlačou Anniversary z tých bude možné zakúpiť len jeden kus. Z bežných kusov bude možné zakúpiť 2 bankovky na osobu. Obmedzenia, ktoré vychádzajú z nevyhnutných opatrení proti priekupníkom a špekulantom nemusia byť úplne dostatočné.

Téma a celkový náklad bankovky výrazne zvyšuje hodnotu

PVA EXPO Praha, na ulici Beranových 667 v Prahe v samostatnej hale č. 2 bude mať nepochybne tradične plný rad zberateľov z Čiech, ale aj Slovenska a okolitých krajín. Zaujímavosťou je, že už počas posledných dní sa na českom aukčnom portáli Aukro.cz objavili špekulanti ponúkajúci predaj bankovky, ktorú sami nemajú. Nakoniec je to však jedna z ciest, ako si ju obstarať pre tých, ktorí sa nemôžu osobne zúčastniť veľtrhu. Presne to je prvok, na ktorom sa dá postaviť úspech takejto aukcie. Najmä samotná Božena Němcová je mimoriadnou osobnosťou a nízky náklad vydaných bankoviek len zásadne zvyšuje hodnotu bankovky medzi zberateľmi.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.

Inzercia
Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu