Adriana Sklenaříková Karembeu inšpiruje ako byť a zostať TOP - Zaujímavé novinky ZN.SK

Adriana Sklenaříková Karembeu inšpiruje ako byť a zostať TOP

Keď sa povie meno Andriana Sklenaříková-Karembeu všetci vedia o kom je reč. Celý svet ju pozná ako ženu s najdlhšími nohami sveta, ktoré merajú neuveriteľných 126 cm.  Aj keď už dlhé roky žije v Paríži narodila sa v slovenskom Brezne. Jej mam je Slovenka a otec Čech, preto ju stále berieme ako „našu“. Momentálne vo Francúzsku moderuje reláciu Výnimočné schopnosti ľudského tela a je ambasádorkou Červeného kríža. Adriana je známa ako TOP modelka, málokto však vie, že jej obrovskou záľubou je zdravý životný štýl.
V týchto dňoch uzrela svetlo sveta jej inšpiratívna knižka Všetko, čo ste vždy chceli vedieť o tom, ako byť a zostať TOP aj v slovenskom jazyku vďaka vydavateľstvu IKAR.

sklenarikova krst knihy

Zdroj foto: autorka článku

Žiaden predpis, jednoducho návod, ako zdravšie žiť

Svetoznáma top modelka slovenského pôvodu Adriana Sklenaříková-Karembeu si vypracovala vlastnú metódu, ktorá jej pomáha žiť vyrovnane, šťastne a zdravo, zvládať stres a zostať štíhlou. Ako nadšená zástankyňa zdravej výživy už počas štúdia medicíny a neskôr vďaka literatúre a stretnutiam s odborníkmi získala poznatky, ktoré úspešne využíva v každodennom živote. O Adriane však len málokto vie, že je veľmi maškrtná, neodolá dobrému vínu, miluje sladkosti, nemá rada zákazy ani obmedzenia a nie vždy mala športového ducha. V tejto knihe prináša kľúč k pestrej a vyváženej strave, predstavuje cvičenie vhodné pre každého, prezrádza niečo o umení dobrého spánku aj dobrého zobúdzania a ponúka rozličné finty, ktorými potešíte svoje telo i dušu. Bez akýchkoľvek módnych vplyvov a s chytľavou dávkou humoru sa s vami podelí o svoje sny, predstaví vám svoj pohľad na svet. Spoznáte ju takú, aká naozaj je, bez príkras a pretvárky.

Zdroj foto: autorka článku

Aktivita, strava, duša a hlava

Vydavateľstvo IKAR sa o knižke dozvedelo na jar minulého roka, keď prvé výtlačky knihy vychádzali vo francúzskom vydavateľstve. Samotná kniha Všetko, čo ste vždy chceli vedieť o tom, ako byť a zostať TOP, jej obsah a obálka sa im ihneď zapáčila. Vtedy bolo rozhodnuté, že ju chcú aj u nás. Knižka je prioritne určená ženám. Samotná Adriana však povedala, že vďaka návodom a ich dodržiavaní schudol jej muž až 20kg. Vďaka knižke sa o zdravom stravovaní a myslení veľa naučil. Podľa Adrianiných slov je ona sama dosť lenivý a nedokonalý človek, ktorý nemá rad disciplínu, preto to bolo niekedy s jej pevnou vôľou ťažšie. V knižke sama opisuje jej život a skúsenosti, ktoré počas neho nazbierala, cestovala po svete a odvšadiaľ si niečo vzala.

Kniha pokrstená náhodnou myšlienkou z knihy a bylinkami

Adriana svoju knihu na Slovensku pokrstila v kníhkupectve Panta Rhei na Poštovej v Bratislave 15. marca a okrem zakúpenia knihy bola možnosť si ju dať samotnou autorkou podpísať. Adriana prezradila, že ju na ulici ľudia často zastavujú s tým, že je nižšia, ako si v skutočnosti mysleli, pričom s jej výškou 185cm je to dosť zvláštne. Celý krst moderovala Adela Vinczeová, ktorá je zároveň aj krstnou mamou spolu s riaditeľkou vydavateľstva IKAR  Valériou Malíkovou. Keďže v zahraničí nie sú zvyknutí pri krste knihu oblievať Adela pokrstila knihu naozaj vtipne. Krstilo sa náhodou myšlienkou zo strany 141 a 14. riadku Adrianinej knihy.
Myšlienka znela: Pupok je vtlačený dovnútra, ale zároveň riadi klesanie trupu. Následne ju posypali bylinkami a kniha bola pokrstená.

Po krste nasledovala spomínaná autogramiáda, kde sa množstvo žien nevedelo dočkať, kedy Adrianu uvidia z blízka a pozdravia. Bola veľmi milá, usmievavá a priateľská. Knižku som si dala podpísať aj ja a vidieť Adrianu bol naozaj zážitok. Kniha prináša kopec inšpirácie a motivácie, aby sme sa usilovali ostať zdraví tak ako na tele, aj na duši.

kniha adriana sklenarikova

Zdroj foto: autorka článku

Lucia
Lucia Som študentkou marketingovej komunikácie, písanie ma bavilo už od mala. Rada cestujem, čítam knihy, milujem zábavu a dobré jedlo.
Viac:
London Bridge
10 tonová masa tuku a plienok zablokovala kanalizáciu v Londýne

Bratislava, staré pohľadnice
Bratislava na starých pohľadniciach je cennou knihou o Bratislave

mastné vlasy
Prečo sa mastia vlasy? Čo zaberá na “opravu” mastných vlasov?

Zavrieť