ZN.SK
S.O.S Senior charitatívna 0 eurová bankovka

15. septembra spustia online predaj charitatívnej 0 eur bankovky

Dosiaľ sa ešte nestalo, že by projekt venovaný podpore turizmu známy ako 0 eurové suvenírové bankovky, vydal aj motív venovaný charite…

Dosiaľ sa ešte nestalo, že by projekt venovaný podpore turizmu známy ako 0 eurové suvenírové bankovky, vydal aj motív venovaný charite. Nezisková organizácia Camera Obscura z Bratislavy spustí 15. septembra na svojich stránkach online predaj hneď dvoch vizuáloch bankoviek s nápisom S.O.S. SENIOR, ktoré budú témou venované dôchodcom a najohrozenejším počas koronavírusovej pandémie. „Nezisková organizácia Camera Obskura sa zameriava prioritne na odhaľovanie nepoznaných faktov o našich dejinách. Jej predstavitelia sa však v súčasnej krízovej situácii, spôsobenej koronavírusom, rozhodli podporiť najohrozenejšiu skupinu obyvateľstva, ktorou sú dôchodcovia a starší ľudia,“ vysvetľujú dôvody spustenia vlastného predaja na oficiálnych stránkach.

0 eurová zberateľská bankovka

0 eurové bankovky sú primárne zaujímavým spôsobom na formovanie, respektíve posilnenie cestovného ruchu. Ich predaj má prispieť k financovaniu múzea, motivovať k návšteve a byť obohatením ponuky cieľových miest, ak sú súčasťou sortimentu suvenírov. Tzv. suvenírová bankovka sa však pre svoju kvalitu, sériové čísla a tematiku stali obľúbeným zberateľským artiklom. V prípade charitatívnej bankovky nepôjde efekt na turistický ruch. To znamená, že pre zakúpenie bankoviek nie je nutné merať cestu.

S.O.S Senior charitatívna 0 eurová bankovka

V tomto prípade bude k dispozícii online objednávka. Zo série EECX1 bude k dispozícii 5 000 kusov bankoviek, rovnako ako zo série EECX2. Jeden z vizuálov vytvoril akademický maliar Rudolf Cigánik. 0 eurové bankovky uvádzajú S.O.S SENIOR, klasické prvky bankoviek a vyobrazenie koronavírusu s ochorením COVID-19. Prvý z vizuálov zobrazuje symboliku pandémie celosvetovou mapu a s rukami držiacimi paličku. Druhý, vizuál Rudolfa Cigánika, zobrazuje dôchodkyňu s rúškom na tvári. Cenu bankovky sa záujemcovia dozvedia práve po zahájení predaja. Všetok výťažok má putovať dôchodcom.

Viac na: http://cameraobskura.sk/BANKOVKY/

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu