15. septembra spustia online predaj charitatívnej 0 eur bankovky

15. septembra spustia online predaj charitatívnej 0 eur bankovky

Dosiaľ sa ešte nestalo, že by projekt venovaný podpore turizmu známy ako 0 eurové suvenírové bankovky, vydal aj motív venovaný charite. Nezisková organizácia Camera Obscura z Bratislavy spustí 15. septembra na svojich stránkach online predaj hneď dvoch vizuáloch bankoviek s nápisom S.O.S. SENIOR, ktoré budú témou venované dôchodcom a najohrozenejším počas koronavírusovej pandémie. “Nezisková organizácia Camera Obskura sa zameriava prioritne na odhaľovanie nepoznaných faktov o našich dejinách. Jej predstavitelia sa však v súčasnej krízovej situácii, spôsobenej koronavírusom, rozhodli podporiť najohrozenejšiu skupinu obyvateľstva, ktorou sú dôchodcovia a starší ľudia,” vysvetľujú dôvody spustenia vlastného predaja na oficiálnych stránkach.

0 eurová zberateľská bankovka

0 eurové bankovky sú primárne zaujímavým spôsobom na formovanie, respektíve posilnenie cestovného ruchu. Ich predaj má prispieť k financovaniu múzea, motivovať k návšteve a byť obohatením ponuky cieľových miest, ak sú súčasťou sortimentu suvenírov. Tzv. suvenírová bankovka sa však pre svoju kvalitu, sériové čísla a tematiku stali obľúbeným zberateľským artiklom. V prípade charitatívnej bankovky nepôjde efekt na turistický ruch. To znamená, že pre zakúpenie bankoviek nie je nutné merať cestu.

S.O.S Senior charitatívna 0 eurová bankovka

V tomto prípade bude k dispozícii online objednávka. Zo série EECX1 bude k dispozícii 5 000 kusov bankoviek, rovnako ako zo série EECX2. Jeden z vizuálov vytvoril akademický maliar Rudolf Cigánik. 0 eurové bankovky uvádzajú S.O.S SENIOR, klasické prvky bankoviek a vyobrazenie koronavírusu s ochorením COVID-19. Prvý z vizuálov zobrazuje symboliku pandémie celosvetovou mapu a s rukami držiacimi paličku. Druhý, vizuál Rudolfa Cigánika, zobrazuje dôchodkyňu s rúškom na tvári. Cenu bankovky sa záujemcovia dozvedia práve po zahájení predaja. Všetok výťažok má putovať dôchodcom.

Viac na: http://cameraobskura.sk/BANKOVKY/


Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.
Viac:
Freddie Mercury
We are the Champions a vokály Freddieho Mercuryho bez hudby

Kniha veľkých detských otázok, Stonožka 2020
Kniha veľkých detských otázok je prekvapením aj pomocou rodičom

Zuno banka
Zuno banka končí. Svoje účty presunie do Tatra banky

Zavrieť