ZN.SK
Princezná Leia, Carrie Fischer v Star Wars

Zomrela princezná Leia – Carrie Fischer a po nej aj jej matka

27. decembra 2016 zomrela princezna Leia, herečka Carrie Fischer. Deň po nej šla do hereckého neba aj jej slávna mama, Debbie Reynoldsová…

Po objavení informácií o úmrtí Georga Michaela asi len málokto tušil, že sa podobná správa zopakuje a siahne do trochu inej umeleckej oblasti. 27. decembra 2016 zomrela Carrie Fischer, herečka, ktorá nezameniteľne stvárnila postavu princezny Lei v slávnych dieloch Star Wars IV až VII. Len nedávno donakrúcala Star Wars VIII.

Princezná Leia, Carrie Fischer v Star Wars

Zomrela na následky srdcového infarktu, ktorý ju postihol niekoľko minút pred pristátím lietadla. Cestovala z Londýna do Los Angeles a aj napriek rýchlej pomoci zdravotníka a po prílete aj zdravotníkom neskôr v nemocnici zomrela. Dcéra hereckej legendy Debbie Reynoldsovej a speváka Eddieho Fischera bola autorkou niekoľkých kníh a patrila medzi žiadané osobnosti nie len medzi fanúšikmi Hviezdnych vojen.

Krátko po nej aj jej slávna mama

Smutnou správou je fakt, že jej smrť nezvládla ani samotná Debbie. Matka nasledovala dcéru na druhý deň. Zomrela vo veku 84 rokov na následky mŕtvice. Debbie Reynoldsovú si milovníci filmovej klasiky pamätajú hlavne z hlavnej úlohy v legendárnom Spievanie v daždi. Na stanici HBO by sa mal o niekoľko mesiacov objaviť dokumentárny film, v ktorom si zahrali obe, matka s dcérou. Nesie názov Bright Lights: Starring Debbie Reynolds and Carrie Fisher.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu