Večný Palladio, luxusná kniha venovaná slávnemu architektovi renesancie

Večný Palladio, luxusná kniha venovaná slávnemu architektovi renesancie

Jeden z najvýznamnejších architektov všetkých čias, Andrea Palladio, vl. menom Andrea di Pietro della Gondola (1508, Padova – 1580, Maser), o sebe nezanechal rozsiahle životopisné diela. Ovplyvnil však svetovú architektúru, stal sa súčasťou učebníc architektúry a dodnes sú jeho diela cenné práve pre jeho podpis. Staval vo Vicenze, ale najmä v Benátkach, kde jeho stavby dodnes patria do katalógov architektúry a ukážok architektonického umenia. Prepašoval antiku do renesancie a svojim štýlom inšpiroval aj zvyšnú renesančnú a neskoršiu Európu.

Večný Palladio, architekt renesancie, luxusná kniha

V európskej architektúre je jediný, po kom sa pomenoval konkrétny architektonický štýl. Ten nazvali palladianizmus. Bol dvorným staviteľom pre šľachticov z Vicenzy a Benátok a vďaka cenným kontaktom bol doslova na roztrhanie. Mnoho bohatých pánov chcelo honosné vily aj napriek tomu, že Palladio staval z lacných a trvácnych materiálov.

Večný Palladio, architekt renesancie, luxusná kniha

Velikáni renesancie v slávnej knižnej sérii

Palladiom sa uzatvára luxusná knižná edícia o veľkých menách renesancie. Pred piatimi rokmi v tejto sérii vyšiel Nekonečný Leonardo o Leonardovi da Vincim, Dokonalý Michelangelo o významnom renesančnom maliarovi Michelangelovi, Všestranný Raffael, Pravdivý Caravaggio a dnes bol oficiálne spustený predaj aj piatej knihy Večný Palladio. Všetkých päť kníh tak práve dnes uzatvára luxusnú sériu kníh, ktorých bol vydávaný vždy len obmedzený počet. Z Večného Palladia sa na trh dostáva len 100 kusov, ktoré už počas dneška výrazne poznačil záujem zberateľov knižného umenia a zaujímavých limitovaných kúskov. Aj knihy totiž patri a medzi umenie, o to viac cenné medzi zberateľmi, ak ide o kvalitný materiál, výnimočné dielo a len pár kusov na svete. Palladiom sa uzatvára luxusná knižná edícia o veľkých menách renesancie.

Večný Palladio, architekt renesancie, luxusná kniha

Cena knihy je 990 EUR, mimo pár kúskov so sériovým číslom od 01-09, ktoré sa pohybujú vo vyšších cenových hladinách. Za jediný deň sa podarilo vypredať polovicu nákladu. Druhá polovica tak čaká na svojich záujemcov na stránkach www.luxusnakniznica.sk/palladio, kde sa nachádza aj prezentácia knihy s popisom obsahu.

Kvalitný materiál a len obmedzený počet kníh

Luxusné pergamenové vyhotovenie je identické s predchádzajúcimi knihami. 400 stranová exkluzívna kniha má svoje puzdro 30,8 x 40 cm, dva plagáty ako súčasť balenia, rukavice a dekrét vlastníctva, ktorý je vypísaný podľa zadania pri objednávke. Väzbu šili bavlnenou niťou so zlatými kapitálkami a šiestimi väzmi na koženom chrbte. Väzba je pergamenová, ručne spracovaná a hladená korkom podľa postupov zo 16. storočia. Kniha bola vytlačená štvorfarebne na špeciálnom papieri v Banskej Bystrici.

Večný Palladio, architekt renesancie, luxusná kniha

Obsahuje fotografie budov, ako a nákresy, ktoré si vyhotovil sám Palladio s pôdorysom budov. Bohatý obrazový materiál je dopĺňaný informáciami v slovenskom jazyku o budovách, zápiskoch, postupoch prác, o histórii daných miest a pod. Knihu pripravil znalec Palladiovho diela Christoph Ulmer. Dielo je exkluzívne len na stránkach Luxusnej knižnice.

Ohodnoťte článok post

Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.