Ulica Jozefa v Krakowe zaujme trochu iným streetartom

Ulica Jozefa v Krakowe zaujme trochu iným streetartom

Stará židovská štvrť v Krakowe Kazimierz priláka pôvodnou architektúrou, aj ďalšími pamiatkami, ktoré stoja za zmienku a sú zastávkou rôznych poznávacích zájazdov. Ulica, ktorú nájdete pod názvom Ulica Jozefa, je križovaná ďalšími uličkami. Priamo tu však zaujme niekoľko grafík na stenách. Nejde pritom o náhodu. Na rôznych miestach miestnych fasád sa nachádzajú všelijaké ukryté, alebo naopak priamo viditeľné rôzne grafiky, ilustrácie. Na viditeľných aj neviditeľných miestach, na ktoré narazíte skôr náhodou.

Street art, Ulicca Jozefa, Krakov   Street art, Ulicca Jozefa, Krakov

Obchodíky a ručná práca

Na niekoľkých miestach sa tu nachádza drobná predajňa ručných výrobkov, šperkov, šiat. Priamo ich tu šijú, alebo vyrábajú. Drobné predajne vzadu vybavené stolom a aktívnym človekom za ním dávajú jasne tušiť, že nejde o dovoz, ale reálnu prácu a skúsenosti miestnych ľudí. Miest na okolí, ktoré sú hodné poznávania, je v  historickom centre viac, no ulica samotná zaujme hlavne tým, čo je na stenách. Fotogaléria už viac napovie.

Street art, Ulicca Jozefa, Krakov

Street art, Ulicca Jozefa, Krakov

Návštevník so zmyslom pre grafiku a streetart umenie bude tým ideálnym návštevníkom Ulice Jozefa, juhovýchodne, od  hradu Wawel, v centre židovskej štvrte Kazimierz.


Avatar
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.
Viac:
Výstava ľudské telo, BODY THE EXHIBITION
Recenzia: Navštívili sme výstavu ľudských tiel Body the Exhibition

Natucnutý burger
Recepty ku grilovačke: Natucnutý burger

Zuby a návšteva u zubára
Chýba vám zub? Aké sú druhy zubných náhrad a protéz?

Zavrieť