ZN.SK
Street art, Ulicca Jozefa, Krakov

Ulica Jozefa v Krakowe zaujme trochu iným streetartom

Stará židovská štvrť v Krakowe Kazimierz priláka pôvodnou architektúrou, aj ďalšími pamiatkami, ktoré stoja za zmienku a sú zastávkou rôznych poznávacích zájazdov. Ulica, ktorú nájdete pod názvom Ulica Jozefa…

Zľavy na wellness pobyty

Stará židovská štvrť v Krakowe Kazimierz priláka pôvodnou architektúrou, aj ďalšími pamiatkami, ktoré stoja za zmienku a sú zastávkou rôznych poznávacích zájazdov. Ulica, ktorú nájdete pod názvom Ulica Jozefa, je križovaná ďalšími uličkami. Priamo tu však zaujme niekoľko grafík na stenách. Nejde pritom o náhodu. Na rôznych miestach miestnych fasád sa nachádzajú všelijaké ukryté, alebo naopak priamo viditeľné rôzne grafiky, ilustrácie. Na viditeľných aj neviditeľných miestach, na ktoré narazíte skôr náhodou.

Street art, Ulicca Jozefa, Krakov   Street art, Ulicca Jozefa, Krakov

Obchodíky a ručná práca

Na niekoľkých miestach sa tu nachádza drobná predajňa ručných výrobkov, šperkov, šiat. Priamo ich tu šijú, alebo vyrábajú. Drobné predajne vzadu vybavené stolom a aktívnym človekom za ním dávajú jasne tušiť, že nejde o dovoz, ale reálnu prácu a skúsenosti miestnych ľudí. Miest na okolí, ktoré sú hodné poznávania, je v  historickom centre viac, no ulica samotná zaujme hlavne tým, čo je na stenách. Fotogaléria už viac napovie.

Street art, Ulicca Jozefa, Krakov

Street art, Ulicca Jozefa, Krakov

Návštevník so zmyslom pre grafiku a streetart umenie bude tým ideálnym návštevníkom Ulice Jozefa, juhovýchodne, od  hradu Wawel, v centre židovskej štvrte Kazimierz.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu