ZN.SK
peňaženka

Plánujete si kúpiť novú peňaženku? Na toto pri výbere myslite

Aj vám sa zdá, že sa s peňaženkami priam roztrhlo vrece na trhu? Na každom kroku si môžete kúpiť tento nevyhnutný doplnok a vaše…

Aj vám sa zdá, že sa s peňaženkami priam roztrhlo vrece na trhu? Na každom kroku si môžete kúpiť tento nevyhnutný doplnok a vaše možnosti sú doslova neobmedzené. Na peňaženkách je ale zaujímavé to, že hoci sa v dnešnej dobe vyrábajú rôzne moderné peňaženky so zabudovanými funkciami, ľudia aj naďalej obľubujú známu klasiku.

peňaženka

Pri výbere dámskej peňaženky by ste mali dbať na niekoľko vecí. V konečnom dôsledku ide o to, aby vám nová peňaženka dlho vydržala, všetko potrebné sa vám do nej zmestilo, a aby sa vám skutočne páčila aj po estetickej stránke.

Na čo myslieť pri vyberaní dámskej peňaženky?

1.  Použitý materiál

Zatiaľ, čo muži materiál príliš neriešia nech ide o akýkoľvek módny kúsok, pre ženy je materiál dôležitým parametrom pri výbere nielen oblečenia ale aj menších doplnkov. V prípade peňaženiek určite vyhrávajú kožené peňaženky alebo peňaženky z umelej kože. Tieto materiály majú tendenciu vydržať niekoľko rokov. A viete predsa, čo sa hovorí o koži. Čím staršia, tým krajšia.

2.  Vrecko na mince

Mysleli ste si, že vrecko na mince je súčasťou každej peňaženky? V dnešnej dobe to už neplatí. Mnohé firmy najmä v západných krajinách predpokladajú, že na platenie využívate prednostne kartu – a tomu je prispôsobený aj dizajn peňaženky. Na Slovensku však stále nevymizlo platenie v hotovosti, preto je dobré, keď má peňaženka miesto, kde viete všetky mince, žetóny alebo menšie karty uzatvoriť, a mať tak istotu, že sa vám nerozsypú v kabelke.

3.  Aj na farbe záleží

Rovnako ako materiál aj farba a celkový dizajn je pre ženy kľúčovým parametrom pri výbere. Ženy sa tu delia do dvoch skupín. Tie, ktoré si na svojej peňaženke potrpia. Takéto peňaženky sú zväčša veľké, módne a častokrát aj značkové. Potom je tu druhá skupina žien, ktorá sa snaží mať peňaženku čo najmenšiu, aby sa zmestila aj do menších kabeliek. Výber peňaženky vie veľa povedať aj o našej osobnosti a o tom, čo sa nám páči.

4.  Veľkosť

Už vyššie sme spomenuli, že niektoré ženy majú radi väčšie peňaženky. Pre mužov je mnohokrát dôležité, aby sa im peňaženka zmestila do zadného vrecka nohavíc alebo do bundy. Ženy veľkosť neriešia z praktických dôvodov. Riešia ju skôr či daná peňaženka dobre vyzerá, či sa hodí ku oblečeniu, ktoré bežne nosia a či je dostatočne priestorná pre všetky karty.

5.  Viac peňaženiek

Správne je mať svoju primárnu peňaženku, ktorú každodenne používate. Vždy je však dobré mať doma aspoň dve záložné. Jedna môže byť menšia a môžete ju mať určenú na cestovanie. V cudzej krajine môže byť niekedy riskantné všetkým naokolo ukazovať svoju veľkú peňaženku. Druhá záložná je určená pre prípady, keď sa vaša primárna peňaženka nejako poškodí.

Dajte si záležať na výbere novej peňaženky

Zdroj obrázku: kseniya_tretyakova / Shutterstock

Mohlo by zaujímať tiež:

Tlačové správy

Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu