ZN.SK
herec Jason Statham

8 zaujímavostí, ktoré ste možno o Jasonovi Stathamovi nevedeli

Jason Statham, hviezda filmov ako je Mechanický zabijak alebo Zastaneš a neprežiješ, ktoré uvidíte v júni na televíznej stanici AMC,…

Jason Statham, hviezda filmov ako je Mechanický zabijak alebo Zastaneš a neprežiješ, ktoré uvidíte v júni na televíznej stanici AMC,  je známym akčným hrdinom. Aj on je však len človek, ktorý má svoje slabosti a zážitky, na ktoré by možno radšej zabudol.. Poďme si na Jasona spoločne posvietiť.

herec Jason Statham

1. Takmer sa zúčastnil olympiády v disciplíne skok do vody

Predtým, než sa z Jasona Stathama stala hviezda televíznych obrazoviek, bol jedným z najšikovnejších v skoku do vody. Dvanásť rokov bol súčasťou britského národného tímu skokanov. Napriek tomu, že bol jedným z najlepších, Statham sa nikdy na olympiádu nekvalifikoval, čo je pre neho stále bolestivá spomienka.

2. Koketoval aj s modelingom

Potom, čo ukončil kariéru profesionálneho športovca, sa Statham rozhodol vstúpiť do sveta modelingu pod krídlami francúzskej modelingovej agentúry French Connection. Spoločnosť hľadala údajne niekoho, kto by vyzeral ako normálny chlap – a to Statham so svojím mužným vzhľadom dokázal na jednotku.

3. Pred svojou prvou veľkou úlohou predával falzifikáty šperkov a parfumov na ulici

Po skúsenostiach s potápaním a modelingom sa Statham rozhodol pre iný spôsob obživy, a to predávanie falzifikátov. A práve aj vďaka tomu sa stal perfektným kandidátom na film Zbaľ prachy a vypadni režírovaným Guyom Ritchiem, ktorý napísal úlohu Bacona priamo Stathamovi na mieru.

4. Bol aj v pár videoklipoch

Internet nezabúda, a preto videoklip k piesni Comin’On nemôže ostať zabudnutý. A to nielen kvôli tomu, že ide o skvelý song – ale aj kvôli naolejovanému a polonahému Jasonovu Stathamovi, podivne tancujúcemu v pozadí.

5. Kaskadérske kúsky robí sám (väčšinou!)

Okrem faktu, že je vo skvelej forme, môže byť Statham tiež pyšný na to, že za väčšinou nebezpečných scén stojí práve on sám. Nemyslia sa tým len pästné súboje, ale aj to, že sa dokáže zavesiť za jednu ruku z helikoptéry 900 metrov nad zemou!

6. Pri natáčaní filmov Expendables: Nezničiteľní 3 takmer zomrel

Už vieme, že Statham robí kaskadérske kúsky sám, nie je preto prekvapením, že sa pri natáčaní filmu Expendables: Nezničiteľní 3 dostal do veľkého nebezpečenstva. V jednej akčnej scéne sa v trojtonovom kamióne poškodili brzdy, ten sa zrútil aj so Stathamom do Čierneho mora. Jason sa musel sám dostať z vody – vraj nebol ďaleko od utopenia.

7. Ovláda nejeden druh bojového umenia

Stathamova fitness rutina obnáša viac než len posilňovanie s činkami. Herec ovláda dokonca niekoľko druhov bojových športov, ako napríklad box, judo alebo brazílske jiu-jitsu. Údajne práve bojové umenie mu pomáha udržať sa fit a samozrejme pomáha aj jeho výkonu na obrazovkách.

8. Natáčal v Česku

Ani Česká republika nie je pre Stathama neznáma. Pred niekoľkými rokmi natáčal v Prahe reklamu pre energetickú spoločnosť Gazprom, kde je vo videu prenasledovaný motocyklistami. Statham si skrátka drží svoj štýl aj v reklamách!

herec Jason Statham

Televízna stanica AMC v júni prináša niekoľko horúcich filmových hitov práve s Jasonom Stathamom. 21. júna o 22:00 akčný thriller Mechanický zabijak. V utorok 22. júna o 22:00 dramatický thriller Žoldnier. V stredu 23. júna o 22:00 Zastaneš a neprežiješ. Vo štvrtok 24. júna o 22:00 Osamelý zabijak. V piatok 25. júna o 22:00 The Expendables: Nezničiteľní.

O AMC Networks International – Central and Northern Europe

AMC Networks International – Central and Northern Europe je súčasťou AMC Networks International, jednou z popredných medzinárodných spoločností na poli televízneho vysielania a distribúcie tematických televíznych staníc, ktoré sa sústreďujú na strednú a východnú Európu. Súčasne portfólio AMCNI – Central and Northern Europe ponúka televízne stanice v štyroch žánroch: športové: Sport1, Sport2, SportM, detské: Minimax, JimJam; zábavno-vzdelávacie: Spektrum, TV Paprika, Spektrum Home a filmové: AMC a Film+. Obsah tematických staníc je vytváraný pre miestnych divákov a trhy v rôznych jazykoch. Je dostupný v celom rade platforiem, vrátane HD služieb a ponúka verzie pre mobilné telefóny.

AMC Networks International (AMCNI) je globálna divízia AMC Networks a je dodávateľom uznávaných zábavných relácií pre predplatiteľov vo viac než 130 krajinách. AMCNI zahŕňa globálne značky a aj populárne stanice s lokálnym významom a rôznorodým žánrovým zameraním. Viac informácií nájdete na www.amcnetworksinternational.com.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tlačové správy

Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu