ZN.SK
káva

Filtrovaná káva na vzostupe – zaujímavosti, ktoré ste o nej nevedeli

Hovorí sa, že najlepší pôžitok z kávy nastáva vtedy, ak je pripravená cez filter. Postup je jednoduchý…

Hovorí sa, že najlepší pôžitok z kávy nastáva vtedy, ak je pripravená cez filter. Postup je jednoduchý. Čerstvo namletú kávu nasypete do papierového filtra, ktorý je vložený do zužujúceho sa „lievika“, tzv. dripper. Na kávu krúživými pohybmi nalejete horúcu vodu. Po prekvapkaní na filtri ostane usadenina, ktorú vyhodíte. V tejto chvíli si môžete začať vychutnávať lahodnú šálku kávy.

káva

O filtrovanej káve ste už určite počuli. Práve v dnešnej dobe je jej popularita na vzostupe. Viete však o nej aj tieto zaujímavosti?

História vedie do Nemecka

V roku 1908 v nemeckých Drážďanoch prišla Amalie Auguste Melitta Bentz s myšlienkou filtra, ktorý zachytí všetky usadeniny a nečistoty. Za týmto účelom použila papier z manželovho poznámkového bloku. Nenápadná Nemka tak vynašla papierový kávový filter a začala modernú éru filtrovanej kávy bez hustých usadenín v šálke, ktoré pri tradičnej metóde prípravy tohto nápoja vznikali.

Filtrovaná káva je najzdravšia

Magazín European Journal of Preventive Cardiology uviedol štúdiu, ktorá skúmala ľudí pijúcich rôzne druhy kávy. Na základe výsledkov vedci vyhodnotili, že prekvapkávaná káva, teda káva z filtra, znižuje riziko úmrtia kvôli kardiovaskulárnym príčinám o 12 percent. Vyberte si kvalitnú kávu na filter a pite ju každý deň bez výčitiek!

Káva, pri ktorej cítite najviac

Prečo zažíva filtrovaná káva taký „boom“? Súvisí to aj s tým, že ľudia nechcú kávu len vypiť, chcú si ju aj vychutnať. Filter umožňuje rozpoznať rôzne jemné tóny a chute kávových zŕn. Pri klasickom espresse z kávovaru to nie je možné. Na rozdiel od neho sa filtrovaná káva netlačí, prirodzene sa lúhuje. Práve lúhovanie umožňuje postupné uvoľnenie všetkých chutí a vôní zo zŕn.

Filtrovaná káva je skutočne zaujímavá. Viete sa s ňou „hrať“ a experimentovať. Ak vás nebaví piť stále tú istú kávu, nemusíte. Kúpte si rôzne malé balenia a skúšajte, čo najviac osloví vaše chuťové bunky.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tlačové správy

Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu