ZN.SK
mladí pri notebooku robia online

Ako zmeniť poisťovňu? Prepoistiť sa môžete pohodlne aj online

Zmeniť zdravotnú poisťovňu online je možné už za 3 minúty. Stačí vám občiansky preukaz a dotykové zariadenie s prístupom na internet.

Zľavy na wellness pobyty

Zmeniť zdravotnú poisťovňu online je možné už za 3 minúty. Stačí vám občiansky preukaz a dotykové zariadenie s prístupom na internet.

Nevyhovuje vám vaša súčasná zdravotná poisťovňa a uvažujete nad zmenou? Zmeniť zdravotnú poisťovňu nie je nijak zložité ani náročné. Stačí uzavrieť zmluvu s novou poisťovňou, ktorá zabezpečí výpoveď vo vašej pôvodnej.

Ako zmeniť zdravotnú poisťovňu

Podanie prihlášky na zmenu poisťovne je jednoduché a rýchle. Každá poisťovňa má svoj spôsob – v zdravotnej poisťovni Dôvera tak môžete urobiť elektronicky, poštou alebo osobne. Pozrime sa bližšie na všetky tri možnosti.

Zmena poisťovne online

Zmenu zdravotnej poisťovne online vybavíte za pár minút  – stačí, ak vyplníte a podpíšete elektronickú prihlášku priamo na webovej stránke poisťovne Dôvera. K jej vyplneniu potrebujete mať poruke občiansky preukaz a mobil či iné dotykové zariadenie. Vyplnenú online prihlášku môžete podpísať digitálnym podpisom (prstom alebo digitálnym perom), prípadne ju môžete prísť podpísať osobne do pobočky.

Poštou

Prihlášku si môžete aj vytlačiť a poslať poštou na adresu: DÔVERA zdravotná poisťovňa, a. s., Cintorínska 5, 949 01 Nitra. Formulár nájde záujemca na webovej stránke Dôvery. Nezabudnite k tlačivu priložiť aj fotokópiu identifikačného dokladu.

Osobne

Prihlášku môžete vyplniť a podpísať aj osobne v ktorejkoľvek pobočke. Špeciálne posledný septembrový týždeň, keď prepoisťovanie vrcholí, budú všetky pobočky otvorené dlhšie. Ich zoznam s aktuálnymi otváracími hodinami nájdete na webovej stránke Dôvery.

Dokedy môžete zmeniť zdravotnú poisťovňu

Zmeniť zdravotnú poisťovňu môžete raz ročne. Poponáhľajte sa, aby ste si stihli podať prihlášku do 30. septembra. Po potvrdení prihlášky sa poistencom novej zdravotnej poisťovne stanete od januára budúceho roka. Ak septembrový termín nestihnete, prihlášku si stále môžete podať, ale na zmenu poisťovne si budete musieť rok počkať. Ak si zmenu zdravotnej poisťovne rozmyslíte, svoju prihlášku môžete zrušiť bez uvedenia dôvodu do 31. októbra. Nezabúdajte, že poistený môžete byť iba v jednej zdravotnej poisťovni.

Prečo byť poistený v Dôvere?

51 rôznych benefitov pre poistencov

Dôvera ponúka pre svojich poistencov viac ako 50 rôznych výhod. Medzi obľúbenými benefitmi nájdete napríklad príspevok až 150 eur ročne na zdravé zuby, vrátenie doplatkov za lieky v sume 300 € na každého člena rodiny či bezplatný odvoz na hospitalizáciu do Nemocnice Bory – jednej z najmodernejších nemocníc v strednej Európe.

Zľavy až do 50 %

Z bohatej ponuky zliav si vyberie každý. Poistenci Dôvery môžu využiť zľavy až do výšky 50 %. Medzi obľúbené patria napríklad zľavy na cestovné poistenie, pobyty vo vybraných kúpeľoch či zdravé potraviny.

Príspevok až 80 % u nezmluvného lekára

Na Slovensku má s Dôverou podpísanú zmluvu vyše 90 % všetkých lekárov. K dispozícii je vám teda 13 940 ambulancií. Ak sa z akéhokoľvek dôvodu rozhodnete, že chcete absolvovať ošetrenie u lekára, s ktorým zdravotná poisťovňa Dôvera nemá uzavretú zmluvu, nemusíte mať obavy. Dôvera vám uhradí 80 % z obvyklej ceny, ktorú by poisťovňa zmluvnému lekárovi za toto vyšetrenie zaplatila.

Ak vás zaujali niektoré z týchto benefitov, môžete si o nich prečítať viac na webovej stránke Dôvery.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tlačové správy

Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu