ZN.SK
Rusko a nesprávna hymna na biatlone

Ruským športovcom v Hochfilzene zaznela nesprávna hymna

Svetový šampionát v rakúskom Hochfilzene bol dejiskom medzinárodného trapasu. Ruským biatlonistom zaznela nesprávna hymna a museli si ju zaspievať sami

Svetový šampionát v rakúskom Hochfilzene bol dejiskom medzinárodného trapasu. Ako víťazi sa na stupienok postavili ruskí biatlonisti, medzi ktorými bol aj brat našej Nasti Kuzminovej Anton Šipulin. Samotní rakúski organizátori zrejme vôbec nečakali, že sa na stupienok víťazov môžu postaviť Rusi a ani nevenovali pozornosť príprave ruskej hymny. Keď nadišla chvíľa, kedy štyria športovci mohli hrdo počúvať svoju národnú hymnu, ako aj bolo uvedené, z reproduktorov sa ozvala celkom cudzia neznáma hymna, ktorá nemala nič spoločné s ruskou.

Rusko a nesprávna hymna na biatlone

Nesprávna hymna nahradená živým vystúpením

Športovci nechápali, nechceli sa najskôr tváriť nijako pohoršene, no pre pískanie publika a protesty ruského moderátora sa predsa len spontánne objavilo náhradné riešenie. Moderátor, ktorého nechcel niekto z organizátorov najskôr ani k mikrofónu pustiť, sa zhostil úvodu a prenechal mikrofón športovcom. Tí bez štipky hudobného sluchu, ale aspoň so správnymi slovami zaspievali konečne správnu hymnu a napravili tak aspoň z časti pochybenie organizátorov. Pochopiteľne, že keďže sa to stalo v západnej Európe, na internete stúpli nenávistné komentáre prorusky založených ľudí, podľa ktorých to bol zámer.

Nesprávna hymna nie po prvý krát

Len nedávno sa pritom stalo niečo podobné. Nemecké tenistky si na Havajských ostrovoch vypočuli hymnu nacistického Nemecka a nie skutočnú nemeckú hymnu. V minulosti sa dokonca stalo, že aj športovcom z Kazachstanu nepustili skutočnú kazachstanskú hymnu, ale filmovú hymnu z komédie Borat, ktorá obsahovala množstvo urážlivých textov.

foto: video

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu