ZN.SK
Assassin's Creed film

Premiéra filmu podľa počítačovej hry Assassin’s Creed

Na záver roka 2016 si filmoví fanúšikovia nemohli želať šťavnatejšiu filmovú lahôdku… V Assassin’s Creed, nakrútenom podľa úspešnej sérii hier z Ubisoftu.

Na záver roka 2016 si filmoví fanúšikovia nemohli želať šťavnatejšiu filmovú lahôdku… Fanúšikovia slávnej hernej série, filmoví kritici, ale aj bežní diváci si prídu na svoje vďaka dobrodružnému filmu Assassin’s Creed. Ten si budú môcť vychutnať v kinách od 29. 12. 2016. Popri Michaelovi Fassbenderovi sa vo filme predstavia aj ďalší uznávaní herci ako Marion Cotillard, Jeremy Irons a Brendan Gleeson. Film očakávala najmä fanúšikovská obec, ktorá v prípade tejto hry nepatrí medzi malé, no zaujať môže aj publikum, ktoré o hernom pôvode netuší vôbec nič.

Assassin's Creed film

Z príbehu Assassin’s Creed

Usvedčený vrah Callum Lynch (Michael Fassbender) je nedobrovoľne vyslobodený z cely smrti len preto, aby sa stal súčasťou storočného boja medzi asasínmi, templármi a španielskymi inkvizítormi. Jeho novým väzením sa stáva tajné zariadenie Abstergo vybavené revolučnou technológiou Animus, ktorá odhaľuje v ľudskej DNA genetické spomienky a tým umožňuje vrátiť sa a prežiť spomienky predkov, ktoré boli doteraz stratené v minulosti.

Assassin's Creed film

Assassin's Creed film

Assassin's Creed film

Callum sa vďaka Animusu prepojí so svojím predkom žijúcim v Granade a Seville v období španielskej inkvizície v 15. storočí. Volá sa Aguilar de Nerha a je členom bratstva asasínov, ktoré už niekoľko storočí vedie skrytú vojnu s templármi, svojimi odvekými nepriateľmi. Tajná organizácia asasínov sa zaviazala chrániť slobodnú vôľu ľudstva a snaží sa zabrániť tomu, aby sa templári s pomocou inkvizície zmocnili mocného artefaktu nazývaného Jablko Raja. A práve tento artefakt je podľa presvedčenia templárov nástrojom na ovládnutie celého sveta…

Assassin's Creed film

Obsadenie, produkcia a réžia

V Assassin’s Creed, nakrútenom podľa veľmi úspešnej sérii videohier od Ubisoftu, hrajú Michael Fassbender, nominovaný na Oscara (X-Men: Budúca minulosť, 12 rokov v reťazoch) a držiteľka Oscara Marion Cotillard (Temný rytier povstal, Edit Piaf, Taxi Taxi, Počiatok). Film režíroval Justin Kurzel (Snowtown, Macbeth), producenti New Regency, Ubisoft Motion Pictures, DMC Films a Kennedy/Marshall. Distribútorom je 20th Century Fox. Svetová premiéra filmu je 21. decembra, na Slovensku až 29. decembra.

Všetky ukážky v jednom videu:

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu