ZN.SK
Podpis zmluvy

Podvodníci vo svete: prenájom izby a špekulant s dobrým zárobkom

V našom seriály podivuhodných, ale účinných podvodov zo sveta, pokračujeme opäť. Vo svvete už neraz naleteli na príliš lacné inzeráty prenájmu.. so zálohou.

V našom seriály podivuhodných, ale účinných podvodov zo sveta, pokračujeme opäť. Prevažne v USA, ale aj v Nemecku, či dokonca v Českej republike, sa v rôznych rokoch objavujú prípady podvodníkov s prenájmom izieb, či bytov. Prenájom, ktorý má však háčik. Taký, o ktorom nemáte ani tušenia, kým sa sami nechytíte. Ako to funguje?

Podpis zmluvy

Prenájom bytu či miestnosti

Príliš výhodný prenájom miestnosti, prenájom bytu, či nejakého priestoru môže byť fajn. Ak však nemáte doklad o zaplatení a zmluvu, neplaťte vôbec nič. Zmysel podvodu, na ktorý je nutné dávať pozor aj v našich končinách, je v podvodníkovi, ktorá naláka nie len vás, ale aj ďalších záujemcov o byt. Super cena, super byt a lokalita, môžu zaslepiť. V záujme neuraziť ponúkateľa a taktiež v záujme zaistiť si byt pre seba nemusíme byť ostražití.

Byt je ponúknutý vám, ale aj ďalším záujemcom. Každému môže podvodník sľúbiť rezerváciu, ale taktiež požiada o zloženie rezervačnej zálohy. Ak získa viacero záloh, ide o slušný zisk. Byt pritom vôbec nie je jeho, má ho sám prenajatý, alebo získal kľúče niekoho, kto o jeho obchode vôbec nič netuší. Čo je na celom prípade smutné? Zväčša si podvodník vyjedná podmienku nasťahovania od prvého dňa budúceho mesiaca. Dovtedy naláka na podvod viaceré obete. Azda netreba popisovať možné pocity obetí, keď sa na jednej chodbe stretne dvanásť nových nájomcov a každý jeden trvá na svojom.

Upozornenie: nikdy nevyplácajte zálohu bez potvrdenia o úhrade. Ani vtedy, ak nemáte záruku o tom, že ste jediným záujemcom a nemáte vec podchytenú zmluvou. Je dobré využiť aj bežný trik oslovenia susedov, spýtania sa na lokalitu, či iné vhodné otázky. Nezaškodí naznačiť, že osoba s vami je tá, ktorá prenajíma. Hneď môžete mať jasno v tom, či vôbec táto osoba môže byt, alebo miestnosť prenajímať. Čo nie je písané, nie je dané .

Dajte si pozor aj na meno prenajímateľa. Malo by sedieť s menom na liste vlastníctva. Úhrada v hotovosti je vždy veľmi zlý nápad. Uhrádzajte prevodom na účet. Budete mať záznam o úhrade. Pri akejkoľvek pochybnosti sa nebojte spýtať. Akýkoľvek slušný a férový prenajímateľ musí počítať s tým, že dnes je možné čokoľvek. Články v seriály podvodníkov sveta nie sú návodom na podvody na Slovensku. Upozorňujú na prípady, ktoré po celé desaťročia fungujú vo svete a pred ktorými je potrebné mať sa na pozore.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu