ZN.SK
Peter Sagan a Doha 2016

Peter Sagan obhájil titul majstra sveta, Doha 2016

Peter Sagan 16. októbra dokázal obhájiť svoj titul majstra sveta v cyklistike. Podarilo sa mu to pritom len ako šiestemu cyklistovi na svete. Katarská Doha…

Peter Sagan 16. októbra dokázal obhájiť svoj titul majstra sveta v cyklistike. Podarilo sa mu to pritom len ako šiestemu cyklistovi na svete. Katarská Doha dnes hostila medzinárodné cyklistické preteky, v ktorých panovali štyridsaťstupňové teploty. V príšernom teple tiež postupne odstupovalo viacero hráčov, no horúce želiezka v ohni zo Slovenska v pretekoch naďalej zostávali. Záver náročných pretekov ešte pred čiarou nemal Petra Sagana vpredu. Len tesne pred cieľovou čiarou, ktorá sa nachádzala v menšom kopci, sa z úplného pravého okraju vyrútil Peter Sagan dopredu, mierne skrížil cestu ostatným jazdcom a predbehol Marka Cavendisha, ktorému sa ušlo druhé miesto. Tretím skončil Tom Boonen.

Peter Sagan a Doha 2016

Michal Kolář dorazil s 13 sekundovým oneskorením za lídrom a umiestnil sa v celkovom poradí na 19. mieste. Brat Juraj Sagan skončil nakoniec na 39. mieste.  Juraj pritom zariskoval a obetoval sa, keď Petrovi priniesol vodu, čo ho oslabilo a poklesol na vzdialenejšie umiestnenie. Peter však jeho čin vyzdvihol hneď po dojazde do cieľa v prvom rozhovore.

Sagan dokázal, že nie je majstrom náhodou

V súčasnosti v stave, kedy si každý cyklista v pelotóne dáva oveľa väčší pozor na Sagana a môžu aj konkurenčné tímy viac orientovať svoju stratégiu na jeho oslabenie, si Peter Sagan stále udržiava svoje umiestnenie. Vydržal teploty v Dohe a aj stratégiu ostatných jazdcov, čím dokázal svoju pozíciu a fakt, že je stále najlepší. Sagan sa tak dostal opäť do článkov a na titulné strany športových magazínov, novín a časopisov. Slovensko si opäť nemôže želať lepšiu reklamu. Zaplatiť si lepšiu reklamu by nás predsa stálo milióny, až miliardy.

Foto: Oficiálne facebook stránky Petra Sagana

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu