ZN.SK
Parkuješ ako... odkazy vodičom

Odkazy na aute za zlé parkovanie môžu byť kreatívne

Kto by nezahromžil, keď to posledné voľné miesto na parkovisku blokuje suverén stojaci cez dve čiary, či frajer na traktore triedy SUV blokuje jediný výjazd z parkoviska?

Kto by nezahromžil, keď to posledné voľné miesto na parkovisku blokuje suverén stojaci cez dve čiary, či frajer na traktore triedy SUV blokuje jediný výjazd z parkoviska? Situácií, kedy si niekedy zaslúži parkujúci vodič výprask, je viac. Sú aj tie, kde máte jasno v tom, že holej hlave nemožno odporovať. Niektorých vodičov čakajú zdvihnuté stierače, menší počet čaká nejaký ten odkaz na narýchlo nájdenom papieri a len niekoho si počká originálny odkaz s humorným textom. Základom je nebyť videný, keď je odkaz drsný až výhražný. V Rusku vám poskáču po streche, v niektorých lokalitách Slovenska vám na kapotu nahádžu hlinu, v Poľsku rozdávajú nálepky mužských pohlavných údov a na Slovensku sa vďaka popularite Facebook stránok Parkuješ ako… Debil stali populárne nálepky s obráteným autom na streche. Udomácnil sa u nás aj vtipný populárny odkaz s prezervatívom. Kým v zahraničí dávajú pochopiteľne celý, na Slovensku musí pre srandu stačiť obal..(Snímky a situácie nižšie zachytili: Julo V., Mario Luigi, fotografia z internetu Lucia)

Parkuješ ako... odkazy vodičom
Parkuješ ako
Parkuješ ako

Parkuješ ako

Parkuješ ako… a pokračovanie si treba domyslieť

Facebook stránky venované parkovaniu, či skôr presnejšie neparkovaniu, vznikli presne tak, z akého dôvodu vznikajú niektoré úspešné projekty. Z jednoduchej potreby. Snaha o nejaký vedľajší produkt – východný charakter, je diskutabilná, keďže šialencov na cestách skôr pribúda. Bežní ľudia prispievajú fotografiami bláznov, ktorí by sa mali vrátiť do autoškoly, alebo len nemajú štipku slušnosti uvažovať nad tým, ako zaparkovali. Kto sa chce baviť, ide sa zabaviť tam. Kým niektorí vybavenejší previnilcov obdarujú nálepkou s obráteným autom, nájdu sa aj takí, ktorí zanechajú iný odkaz. Tie viditeľné, nie zanechané za stieračom, ale poriadne viditeľné, sa neskôr podarí odfotografovať aj ďalším. Veď nech každý vidí, no najmä majiteľ auta. Fotografie na Facebook stránkach (Parkuješ ako…) a tiež prinesené do tohto článku vytvorili ľudia, ktorí okolo takýchto áut prechádzali. Nejde tak vždy o autorov takýchto odkazov, veď keď už sú takto viditeľné, odfotografuje si ich naozaj každý. (Snímky a situácie nižšie zachytili: Denis, G. Bulak)

Parkuješ ako
Parkuješ ako
Parkuješ ako

Pozor na porušenie zákona
Pri zanechávaní odkazu sa dá ľahko prísť k problému. Ak cítite potrebu nejaký odkaz zanechať, dajte si pozor, aby počas toho nedošlo k poškodeniu vozidla. Áno, je tu problém číslo 1. a parkovaním a potom problém č. 2. s poškodením auta. Poškriabaním a podobne. Vykrútený stierač je tiež úmyselným poškodením vozidla. Odkaz tvrdo, či nejakým druhom likvidácie osoby a vozidla vyhrážajúci sa je stále klasifikovateľný ako trestný čin. Nálepka, pri ktorej odstraňovaní dôjde k poškodeniu laku a nutnosti výmeny časti karosérie, sa zdá ako hlúposť a predsa sa niečo také stať môže.

Zdroj: Facebook stránky uvedené v článku s odkazom.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu