ZN.SK
Sibírsky tiger

Oáza sibírskeho tigra bojuje o záchranu pre novú podobu zákona

Oáza sibírskeho tigra je známe zariadenie chovajúce tigrov v obci Kostolná pri Dunaji. V súčasnosti ho ohrozuje nový zákon sprísňujúci chov

Oáza sibírskeho tigra je známe zariadenie chovajúce tigrov v obci Kostolná pri Dunaji. V súčasnosti ho ohrozuje nový zákon sprísňujúci chov mačkovitých šeliem a primátov. Nový zákon pritom sprísni, respektíve celkom zakáže akýkoľvek chov týchto zvierat, čo by malo z trhu odstrániť rôzne zariadenia pracujúce a prezentujúce tieto zvieratá. Podobne na tom bude každé podobné zariadenie, každý jeden chovateľ, či dokonca veterinár a odborník, vedec, či inštitút, ktorý by veľké mačkovité zvieratá mal, alebo sa venoval chovu aj ďalších druhov ako sú primáty a to všetky druhy od malých opičiek po tie veľké.

Tieto zmeny sa pritom nebudú týkať zoologických záhrad, kde je záruka odbornosti, personálu, aj všetkých úradných povinností.Nový zákon neumožní vznik nového chovateľského zázemia, ale ani ďalšiu reprodukciu zvierat. Zariadenia, ako to v Kostolnej prti Dunaji pritom nekončí. Podľa zákona by zvieratá naďalej zostávali, no nebolo by možné pokračovať v množení a teda reprodukcii zvierat.

Sibírsky tiger

Foto prepožičaná z Facebooku z Oázy sibírskeho tigra, zariadenia, ktoré je cieľom rodín s deťmi, ale aj mnohých známych osobností, ktoré ho roky podporovali a pomáhali udržiavať povedomie o ňom. Zariadenie neďaleko Bratislavy je najznámejším zariadením v širšom okolí a má tradíciu troch desaťročí a najmä skúseností miestnych chovateľov.

Oáza sibírskeho tigra volá o pomoc

 

Celé vyjadrenie je možné nájsť aj na stránkach Oázy sibírskeho tigra, https://tigre19.webnode.sk/l/s-o-s/

„O nás bez nás“

Upozornenie: tento článok nevzniká z popudu zariadenia a na objednávku spomínaného zariadenia.

Mohlo by zaujímať tiež:

Roman

Roman
Autor článku s tematikou zábavy, televízie, alebo niektorých spoločenských problémov. Pochádza zo stredného Slovenska a na striedačku žije v Rakúsku.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu