Legendárny športový komentátor Karol Polák († 81) zomrel - ZN.SK

Legendárny športový komentátor Karol Polák († 81) zomrel

Najznámejší a najobľúbenejší športový komentátor na Slovensku, ale aj v Českej republike, Karol Polák, zomrel. Vo veku 81 rokov podľahol ťažkej chorobe, čo pre tlačovú agentúru SITA potvrdila jeho manželka a túto informáciu teraz zdieľa aj mnoho ľudí na Facebooku. Už od šesťdesiatych rokov sa presadil ako najvyťaženejší športový komentátor, ktorý sa vedel vynájsť, nemal problém komunikovať, danej situácii venoval trefné poznámky a najslávnejším jeho výrokom bolo zhodnotenie výkonu futbalistu Manfreda Kok*ota (nech nás Google neblokuje), keď si otvorene zaželal, aby sme mali v tíme viac takýchto…

Karol Polák

Jeden z posledných rozhovorov

Jeho hlas sprevádzal športové podujatia najvyššieho významu a v posledných desaťročiach bol čestným hosťom mnohých relácií a programov. Charakteristický svojim hlasom a zmyslom pre humor je obľúbeným vzorovým hlasom pre imitátorov dodnes a ešte na dlho ním zostane.

V rozhovore z decembra 2015
Jeden z posledných rozhovorov dal pre reláciu Extra, kde s moderátorom Radovanom Kondrlíkom hovorili o športe aj politike. (zdroj foto)

Spomínaný prípad o futbalistovi menom…

Ohodnoť tento článok
Avatar
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.
Viac:
kyslý ksicht
10 potravín, ktoré pomáhajú na pálenie záhy, čiže reflux

Liek a bolesti brucha, ochorenie, trávenie
Pruh: odborne hernia – brušná prietrž, jej príznaky a liečba

Lignano PR
Letovisko Lignano a Green Village s najvýraznejšou vodnou plochou

Zavrieť