ZN.SK
Jednozväzková kefka

Jednozväzková kefka, zaujímavý pomocník pre zdravé zuby

Ranná a večerná rutina – zubná kefka a pasta, u niekoho ešte ústna voda. Stačí vám ale toto pre zdravé zuby? Ak trpíte na zubné kazy alebo…

Ranná a večerná rutina – zubná kefka a pasta, u niekoho ešte ústna voda. Stačí vám ale toto pre zdravé zuby? Ak trpíte na zubné kazy alebo usadzovanie zubného plaku či kameňa, budete musieť pre svoje zuby urobiť niečo viac. A najlepším parťákom pre vás bude jednozväzková kefka? Čo to je a ako sa používa?

Jednozväzková kefka

S jednozväzkovou kefkou sa pravdepodobne stretnete až na odporúčanie lekára. Je to preto, že lekár odhalí, že sa vám viac usadzuje zubný povlak, odhaľujú sa vám krčky zubov alebo dochádza ku krvácaniu ďasien. To všetko je dôsledkom zlého a nedostatočného čistenia zubov. Pokiaľ sa vám zuby prekrývajú, alebo ste si ešte nestihli osvojiť správnu techniku čistenia zubov, tak vám jednozväzková kefka s týmito problémami pomôže.

Ako vyzerá jednozväzková kefka?

Jednozväzková kefka, ako už napovedá jej názov, má jeden veľmi drobný zväzok pomerne krátkych vlákien. Krček kefky je zahnutý do pravého uhla, aby bolo možné sa s ním dostať aj k zadným zubom. K dostaniu sú tiež špeciálne jednozväzkové kefky s trochu dlhšími vláknami. Tie sú vhodné pre nositeľov fixných strojčekov, pretože sa dlhšie vlákna lepšie dostanú okolo zámočkov strojčeka.

Ako často ju používať?

Záleží na problematike, ktorou sa zuby máte. U strojčeka a osôb s vyššou mierou usadzovania zubného povlaku sa odporúča používanie raz denne vždy večer, ako dokončenie celej ústnej hygieny. Jednozväzková kefka sa používa na sucho, takže dočisťovanie zubov možno vykonávať aj pri televízii alebo obľúbenej knihy. Nemusíte tak s kefkou stáť prikovaní pri umývadle v kúpeľni.

Ako s ňou správne čistiť zuby?

Technika čistenia zubov s jednozväzkovou kefkou je podobná používaniu bežnej kefky. Zväzok kefky priložte k zubu tak, aby štetiny smerovali medzi zub a ďasno do priestoru krčku, kde sa najviac usadzuje zubný povlak. Na kefku jemne zatlačte, aby sa štetiny mierne rozprestreli do strán. Prevádzajte jemný vibračný pohyb okolo krčku zuba pozdĺž jeho vnútornej i vonkajšej strany. Ak spočiatku vibračný pohyb nezvládnete, začnete s malými krúžkami a na vibračný pohyb prejdite postupne.

Malý pomocník, veľké výsledky

Výsledky používania jednozväzkovej kefky sú viditeľné pomerne rýchlo. Zuby sú často hladšie, lesklejšie a bez zvyškov povlaku, ktorý sa môže časom premeniť v zubný kameň, ktorý je najčastejšou príčinou krvácania a zápalu ďasien.

Autor: www.nazuby.eu

Mohlo by zaujímať tiež:

Tlačové správy

Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu