ZN.SK
Iron Sky Coming Race

Nakrútenie filmu Iron Sky 2: Coming Race financujú ľudia

Iron Sky bol pred pár rokmi azda jeden z najtrúfalejších filmov, aký uzrel svetlo sveta. Na to, aby ho nakrútili, sa poskladali ľudia na internete. Podobne je tomu aj pri Iron Sky 2.

Iron Sky bol pred pár rokmi azda jeden z najtrúfalejších filmov, aký uzrel svetlo sveta. Na to, aby ho nakrútili, sa poskladali ľudia na internete. Dobrovoľné príspevky fínskym filmárom umožnili nakrútiť šialenú komédiu, ktorá sa pohrávala s myšlienkou prežitia vojska nacistického Nemecka na opačnej strane Mesiaca, prichádzajúca späť na Zem poraziť USA. Nečakaný úspech výborne spracovaného a v mnohých miestach drzého filmu, ktorý sa nebránil nacistickej tematike, hoci šlo o sci-fi komédiu, vytvoril pôdu pre ďalší diel.

Iron Sky Coming Race

Fínsky filmári aj do dvojky zlanárili niekoľko známych tvárí, pripravili bohatú scénu a ešte absurdnejší scenár, ktorý by azda ani nikdy neuzrel svetlo sveta nebyť opäť pomoci ľudí z vonka. Aj vy sa tak môžete stať jedným z investorov do filmového projektu, hoci ziskom bude pre vás netradičný darček, alebo zážitok.

Iron Sky: Coming Race

Pokračovanie pôvodného filmu má za ústrednú postavu opäť americkú prezidentku, ktorá sa však tentoraz odhalí v naozaj čudesnom svetle. Predstavuje nám to ukážka, ktorá je online už od roku 2014 a pomerne dobre provokuje, pretože tí najväčší nadšenci čakajú už druhý rok a zopár mesiacov si ešte počkajú. V ukážke najviac fascinuje Hitler, ktorý ako umelo udržiavaný zombík ovláda preživšieho tyranousara a ten dokonca hajluje.

Niečo podobné skúšali v Monthy Python. Obsadiť Ježiša do filmu chce odvahu. Kam všade sa teda bude uberať film, keď mu Hitler nestačil a obsadzuje do úloh aj ďalšiu historickú osobnosť?

Zo súčasných osobností sa má vo filme objaviť aj postava ruského prezidenta Vladimíra Putina, ktorého známe zábery odhalenej svalnatej hrude vo vojenskom oblečení mierne… či presnejšie poriadne paroduje aj film v jednej zo svojich scénok.

Na film sa skladajú ľudia z vonka
Prostredníctvom stránok https://www.indiegogo.com/ sa môže ktokoľvek zapojiť finančne na nakrútenie tohto šialeného filmu. Výhodnou investíciou môže byť pár desiatok eur venovaných filmárom, za ktorý vám pošlú DVD, alebo meno v záverečných titulkoch. A že tých mien bude požehnane napovedá aj úspech titulkov prvého filmu. Niektoré balíčky už nie sú dostupné a v priebehu kvartálov počas roka došlo sem tam k menšiemu doplneniu.
Za 50 USD si môžete kúpiť aj lístok na premiéru a veľkú after party s tvorcami a aj hercami po premiére filmu. Má to však háčik. Musíte byť pravdepodobne v decembri v roku 2016 alebo začiatkom roka 2017 v Helsinkách. Aspoň s dátumom 2016 počítali prvotné predpoklady a s dátumom 2017 naopak počítajú ďalšie zdroje. To isté platí aj v prípade premiéry a after párty v Berlíne. Pri finančnej podpore filmu si môžete napríklad za 100 dolárov kúpiť miestenku na červenom koberci pred premiérov v Helsinkách, či v Berlíne. Zábavné je, že za niekoľko tisíc dolárov ste získali rolu vo filme, kde vás v závere filmu zožerie tyranosaurus. Asi ťažko si niečo také rezervoval Slovák, tak si aspoň pozrieme tých, koho z neznámych tvárí tyranosaurus zožerie a budeme mať jasno, kto mal niekoľko tisíc dolárov navyše…

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu