ZN.SK
101 psích trikov deti

Nechajte deti cvičiť svojho psa, pomôže táto úspešná knižka

Vydavateľstvo Slovart vydalo knihu 101 psích trikov pre dospelých, ale aj pre deti. Detské vydanie vzniklo po úspechu pôvodnej knihy, je takmer rovnako…

Pes je najlepším priateľom človeka, no rovnako tak aj detí. Priateľstvo medzi deťmi a psami vie vyrásť do výnimočného vzťahu. Šikovné dieťa a šikovný pes, podľa rodiča vždy práve to jeho dieťa a práve ten jeho pes, môžu hravo ukázať svoju šikovnosť vďaka poslušnosti a schopnostiam. Cvičiť psa nemusí len rodič. Pohodlný rodič môže výchovu nechať na dieťa. Veď často je to práve dieťa, kto chce psa najviac a dokonca sľúbi, že ho bude cvičiť. Dieťa a cvičiť psa? Prečo nie? Po prečítaní knihy 101 psích trikov vo vydaní pre deti od Kyry Sundance z vydavateľstva Slovart mám ja sám pocit, že to nie je až taký gordický uzol, ako to vyzeralo na začiatku.

101 psích trikov deti

101 psích trikov pre deti
Vydavateľstvo Slovart vydalo knihu 101 psích trikov pre dospelých, ale aj pre deti. Detské vydanie vzniklo po úspechu pôvodnej knihy, je takmer rovnako hrubou knihou od rovnakého autora, v ktorej každý čitateľ nachádza trochu teórie, no najmä jasné tipy, ako psa naučiť jednotlivé povely. Písané zrozumiteľným jazykom sú jednotlivé povely a návody, ktorými možno povel naučiť v podstate každého psa. Jednoduchou formou je popísaná každá forma povelov. Nie je to však len povel. Kniha si na každej strane kladie za dôraz vysvetliť aj niektoré podstatné okolnosti. Čiže podáva niekoľko inštrukcií, na ktoré pozor pred začatím výučby psa, alebo spomínajú možné problémy a ich riešenie. V modrom políčku sa nachádzajú rady, pomocné tipy pomáhajúce úlohu zvládnuť, alebo uľahčujúce vôbec daný povel naučiť.

Detský čitateľ reaguje na…. samozrejme na grafiku.
Upútať detského čitateľa chce v prvom rade v každej knihe dostatočne všetko vyjadriť graficky. Nie každé dieťa chce čítať holý text. Obrázky v tomto prípade tvoria jednotlivé kroky. Súbor viacerých fotografií zachytáva deti a psov, viacero detí a viac druhov a veľkostí psov. Postupne je na fotografiách, ale aj na popise v texte vysvetlený každý krok. Postupne sa tak dá docieliť výsledok povelov, aké prezentuje kniha.

Obsah a komplikovanosť
Po obsahovej stránke je kniha nespochybniteľne zaujímavým obohatením detskej knižnice, najmä u tých detí, ktoré majú vlastného havkáča a majú so psíkom vzťah. V niektorom obsahu je viditeľné, že je kniha orientovaná na psa v rodinnom dome. No mnohé prvky sa dajú plnohodnotne využiť pri drobných zmenách aj pri psoch v bytoch. Deti sú schopné naučiť psov disciplíne pomocou drobných lstí a odmien. Mimo povely sa občas nachádza na dvojstrane aj nejaký ten tip na výrobu vlastnej podušky, vôdzky, prípadne nejde o povely, ale zábavné hry, ktoré majú opäť za úlohu rozvíjať schopnosti psa. Malé kreatívne duše nájdu zopár tipov na výrobu vlastného obojka, zrobenia a nádoby na psie granule. Kniha je písaná veľmi jednoducho a predsa obsiahne všetko, čím je možné docieliť daný povel. Samozrejme, každý psík je iný. Niektorým to môže trvať dlhšie, iným nie. Záleží od dieťaťa.

Pre koho je kniha určená?
Na zadnej strane knižky sa nachádza odporúčanie pre deti od 5 rokov. Dieťa, ktoré je schopné čítať a vnímať psa a jednotlivé činnosti súvisiace s jeho výučbou, môže byť akokoľvek staré. Knižka veľmi rýchlo osloví aj dospelého človeka, práve pre jednoduchosť a možno tak trochu aj pre dostatočnú stručnosť popisu. Aj dospelí neraz ocenia informácie na rovinu. Dlaždicovo usporiadané informácie vo forme postupných obrázkov s popisom skrátka ocení každý čitateľ. Nuž samozrejme, ak už chcete výcvik psa posunúť na iný level, siahnite po 101 trikov, bez dôvetku o deťoch. Kniha 101 psích trikov je určená všetkým čitateľom a je písaná trochu obšírnejšie bez orientácie na najmladšieho čitateľa.
Tak trochu pomocník pri zúfalstve a bezradnosti toho, že pes automaticky nevie, čo si myslíte. Nedokáže čítať myšlienky a mnoho povelov ak neodsleduje od iných psov ho skrátka musíte sami naučiť. Základ je však naučiť psa povely správne. 192 stranová kniha s lesklým príjemným papierom plným grafík, formátovaného textu a praktických hodnotných informácií nemôže byť hodnotená zle.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu