Bojové umenie: tai-chi, tiež ako čínske pohybové cvičenie

tai-chi

Tai-chi (čítaj taiči) je energia. Toto staré čínske cvičenie a zároveň bojové umenie vychádza z taoistickej filozofie. Rovnako ako kvantová fyzika tak aj tai-chi vychádza z predpokladu, že pevná hmota nieje skutočná, iba atómy prúdia rýchlosťou, ktorá sa nám zdá nepriestupná. Z toho vyplýva, že ako všetko tak aj človek je energia. Väčšina štýlov tai-chi, ktoré sa dnes trénujú nie sú priamo spojené s taoistickým tréningom.

Cvičenia pôsobiace na telo

Rôzne školy tohto umenia sa od seba odlišujú, avšak podstata zostáva. Ide o umenie pestovania zdravia, pretože reguluje plynutie čchi a krvi v celom organizme a tým vyvažuje funkcie vnútorných orgánov. V poňatí bojového umenia spočíva predovšetkým na využitie vlastnej inteligencie, zručnosti ale aj sily protivníka. Zároveň je to umenie dynamickej meditácie, rozširujúcej vedomie, slúžiacej k poznaniu seba samého a práce na sebe. Všetky tieto aspekty sú od seba neoddeliteľné. Tai-chi pomáha udržať prirodzené zdravie, preťahuje, posilňuje a uvoľňuje celé telo. Je vhodným nástrojom ako zvládať stres a taktiež je to jemné, pomalé cvičenie, vyhovujúce ľudom v každom veku čiže aj seniorom.

Mohlo by zaujímať tiež:
DominikaSom fotografka, kameramanka, hudobníčka, latino hip-hop tanečníčka na voľnej nohe a verím, že jedného dňa aj spisovateľka. Vo voľnom čase sa venujem psychológii, alternatívnej medicíne, mágii a šamanizmu. Milujem knihy a cestovanie za kultúrou starých Májov, Inkov, Toltékov ale aj pohanov, Egypťanov a prastarých Slovanov. Mojou filozofiou je slovo. Slová dokážu bolestne zraňovať ale aj zázračne liečiť. Všetci sme dostali dar slova. Jednou z foriem ako ho využiť je pre mňa aj písanie článkov, ktoré by som chcela s najlepším vedomím a svedomím zamerať pre ľudí, ktorí hľadajú cestu von zo svojich strastí a dezinformácii nám podstrkovaných vo všetkých aspektoch života. Moje heslo znie: ,,Tak poďme hľadať pravdu!''