Všetko, na čom záleží - knižná novinka spisovateľky Lucie Braunovej

Všetko, na čom záleží – knižná novinka spisovateľky Lucie Braunovej

Spisovateľka Lucia Braunová po dvojročnej prestávke prichádza s novým románom Všetko, na čom záleží. Tentoraz vyšla zo svojej typickej zóny, kde do príbehov vsúva napätie, tajomstvo a krimi prvky. Nájdete ich aj v tomto príbehu, ale v inom ponímaní.

Lucia Braunova, všetko na čom záleží

Lucia Braunová doteraz zaujala románmi Desivé odhalenie s odstupom času vychádzajúcim aj v Čechách, Milovať je zakázané, Šťastie na prenájom. Nič krajšie už nepríde a Pomsta. V roku 2018 prišla s trilerom Viem, čo si urobila, ktorý sa v tomto roku objavil aj v Českej republike v českej verzii pod vydavateľstvom Naše vojsko. To v ostatných rokoch vydáva širšie spektrum literatúry, nie len tej dokumentárnej.

Všetko, na čom záleží je trochu iné

Autorkin ôsmy román sa radí do žánru Young Adult, čím sa chce priblížiť aj mladším čitateľom. Je o prvej láske, o škole i priateľstve, no v prvom rade o rasizme. Hlavná postava Adrián Rigo je Cigán. Narodil sa v slušnej rodine, je talentovaný tanečník, dobre sa učí a na škole, ktorú navštevuje, je veľmi populárny. Autorka chce knihou poukázať na to, že nezáleží na pôvode, to že je niekto Cigán, neznamená, že je automaticky vyvrheľ spoločnosti. A rovnako nedáva záruku postavenie, titul, prestíž, k tomu, či niekto bude, alebo nebude dobrým človekom. Aj k takýmto postavám sa môže čitateľ v najnovšej knihe dostať.

Anotácia knihy Všetko na čom záleží:

Júlia a Adrián. Ona prežila traumu, na ktorú si nepamätá, no napriek tomu ju prenasleduje ako dotieravý tieň. On prišiel o bezstarostné dospievanie vinou osudu. Obaja milujú tanec a keď sa do seba zamilujú, zdá sa, že ich láska je záchranným kolesom v chaotickom svete. Žiaľ, v živote nie je nič ideálne. Adrián je Cigán, a hoci pochádza zo slušnej rodiny, niekedy to nestačí. Najmä, keď si niekto myslí, že môže ovládať životy iných. Ani jeden z nich sa nechce toho druhého vzdať, pretože sú si vzájomne všetkým, na čom záleží. Nevyspytateľný osud znovu zasiahne. Zachráni ju Adriánova silná láska?  Alebo zostane navždy uväznená v hrôze z minulosti?

Knižná novinka Všetko na čom záleží vychádza 20. novembra 2020.

Objednávajte naBUX.SK | MARTINUS.SK | PANTARHEI.SK

Ohodnoťte článok post

Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.