ZN.SK
Šťastný domov

V relácii Šťastný domov Markíza rekonštruuje a pomáha

10. januára Markíza odštartovala nový formát s názvom Šťastný domov. Vzhľadom na počasie, počas ktorého reláciu nakrúcali, je jasné, že televízia si pripravila…

10. januára Markíza odštartovala nový formát s názvom Šťastný domov. Vzhľadom na počasie, počas ktorého reláciu nakrúcali, je jasné, že televízia si pripravila hneď viacero dielov v dostatočnom predstihu. Pre všetkých zúčastnených tak bude stále prekvapením, že vo svojom dome nenájdu opravenú len jednu vec, ale ďaleko viac. Relácia moderovaná Jankou Hospodárovou, ktorá príjemne prekvapila, priniesla príbeh rodiny z okrajovej časti Bratislavy, ktorá žila vo veľmi poškodenom dome.

Šťastný domov

Prvý diel Šťastný domov

V prvom diely sme mohli vidieť celú rekonštrukciu interiéru. Trochu na škodu pôsobilo, že sa televízia nevenovala viac samotnej rekonštrukcii. Detailom prerábky, problematike, materiálom. Relácia by sa tak stala zároveň inšpiráciou pre iných, ktorých čaká niečo podobné, alebo nenabrali odvahu. Robotníci, ktorí obsadili budovu zariadili prístup kontajnera, odstránili azda všetko z vnútra a pustili sa do hrubej stavby. Prerábky elektriny a prepadnutého stropu v jednej z miestností. Tá zostávala dlhodobo neprístupná. Výsledkom rozsiahlej rekonštrukcie bolo nie len opravenie a skrášlenie domácnosti tejto rodiny, ale aj zariadenie jednoduchej kuchyne, malej kúpeľne a vstupnej haly s novými dverami.

V prípade prvého dielu priniesla televízia pekný formát, inšpirovaný známou americkou obdobou podobnej relácie. Americké domy sa prerábajú trochu inak. Tam museli neraz siahnuť po rozsiahlejších a nákladnejších úpravách. Uvidíme, ako rozsiahle úpravy prinesú ďalšie diely.

Prihláška do relácie Šťastný domov je stále otvorená

Prihlásiť sa do relácie, alebo prihlásiť niekoho iného, je stále možné.

Adresa na prihlásenie je stastnydomov@markiza.sk 

Náhrada za Modré z neba

Ide tak svojim spôsobom o náhradu v minulosti úspešného formátu Modré z neba, ktoré sa však stretávalo s odporom najmä tých, ktorým prekážal zámerný záber na smútiacich a trpiacich, priveľké emotívne pôsobenie a vyvolávanie emócii s komentármi a hudbou. Šťastný domov je tiež spôsobom pomoci tým rodinám, ktoré to potrebujú. Formát však len priblížil situáciu rodiny a nepreháňal to so psychológiou, ktorá by mohla otráviť celý dojem.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu