Starček v Kanade sa prišiel priznať k vražde z pred 70 rokov

Starček v Kanade sa prišiel priznať k vražde z pred 70 rokov

Neznámy muž v roku 1946 v Londýne zastrelil prostitútku a jej vraždu nikdy nevyriešili. Takmer po 70 rokoch sa však v júli 2015 na policajné oddelenie v kanadskom Ontariu prihlásil 91 ročný starček s tým, že bol vrahom a nikdy ho polícia nevypátrala. K priznaniu sa odhodlal vďaka vysokému veku a diagnostikovaní niekoľkých zdravotných problémov. Ešte počas života mal záujem odľahčiť svoje svedomie od ťarchy, ktorá ho celé desaťročia ťažila. Neznámu ženu, ktorej meno pritom vôbec nepoznal, zavraždil potom, čo ho podvodom pripravila o peniaze. Prípad bol nevyriešený, pôvodne podozrievali mladíka, ktorý nemal na čas vraždy aliby.

Zvláštna situácia, ak je čin premlčaný

Podľa britských zákonov však je už čin premlčaný a prípadný súdny proces by bol mimoriadne zvláštny. Pokiaľ by však páchateľa v tom roku našli, hrozil by mu trest smrti, ktorý v Británii zrušili až o pár desaťročí neskôr. Muž tak narazil na zvláštnosť ktorá sa v zákonoch nespomína a ani súdnictvo nevie, ako s vecou narábať. Nastala tak patová situácia, ktorú môžu vyriešiť len výnimky. Nevedno však ako veľmi sa uľavilo samotnému mužovi, ktorý so smutným tajomstvom musel žiť niekoľko rokov.

Krstný otec za úžasnú cenu
Avatar
Roman Autor článku s tematikou zábavy, televízie, alebo niektorých spoločenských problémov. Pochádza zo stredného Slovenska a na striedačku žije v Rakúsku.
Viac:
Krakow Kladka Ojca, akrobati a zámky lásky
Kladka Ojca Bernatka: Krakovský peší most lásky a akrobati v pohybe

Global Epicurean luxusná kniha recepty gastronómia
Gastro inšpirácie z knihy The Luxury Collection: Global Epicurean

ilustračná fotografia, hotel Marti Myra
Letíte na dovolenku? Pozor na platnosť cestovného pasu

Zavrieť