Starček v Kanade sa prišiel priznať k vražde z pred 70 rokov - ZN.SK

Starček v Kanade sa prišiel priznať k vražde z pred 70 rokov

Neznámy muž v roku 1946 v Londýne zastrelil prostitútku a jej vraždu nikdy nevyriešili. Takmer po 70 rokoch sa však v júli 2015 na policajné oddelenie v kanadskom Ontariu prihlásil 91 ročný starček s tým, že bol vrahom a nikdy ho polícia nevypátrala. K priznaniu sa odhodlal vďaka vysokému veku a diagnostikovaní niekoľkých zdravotných problémov. Ešte počas života mal záujem odľahčiť svoje svedomie od ťarchy, ktorá ho celé desaťročia ťažila. Neznámu ženu, ktorej meno pritom vôbec nepoznal, zavraždil potom, čo ho podvodom pripravila o peniaze. Prípad bol nevyriešený, pôvodne podozrievali mladíka, ktorý nemal na čas vraždy aliby.

Podľa britských zákonov však je už čin premlčaný a prípadný súdny proces by bol mimoriadne zvláštny. Pokiaľ by však páchateľa v tom roku našli, hrozil by mu trest smrti, ktorý v Británii zrušili až o pár desaťročí neskôr

Starček v Kanade sa prišiel priznať k vražde z pred 70 rokov
Ohodnoť tento článok


Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.
Viac:
Pro Cycling Simulator 2016
Zažite Le Tour de France na PC v hre Pro Cycling Manager 2016

Popoluška Červený Kameň
Popoluška a rozprávkové Vianoce na hrade Červený Kameň 2017

Facebook stránky
Falošný Facebook je nebezpečný – narazíte na neho ľahko, preto pozor

Zavrieť