ZN.SK
poistenie a notebook

Poisťovníctvo nie je nuda: Aha, čo všetko sa dá na Slovensku poistiť

Tlačové správy: Poistenie majetku, domácnosti či životné poistenie, to patrí medzi klasické poistné produkty, nad ktorými sa nikto nepozastavuje. Existujú aj naozaj zaujímavé druhy poistenia, o ktorých ste možno ani len nepočuli.

Tlačové správy: Poistenie majetku, domácnosti či životné poistenie, to patrí medzi klasické poistné produkty, nad ktorými sa nikto nepozastavuje. Existujú aj naozaj zaujímavé druhy poistenia, o ktorých ste možno ani len nepočuli.

poistenie a notebook

Ak sa vám oblasť poistenia zdá príliš nudná a bez fantázie, ste na veľkom omyle. Poistenie totiž nepozná hranice a v podstate záleží len od poisteného, čo si vymyslí a ako s jeho požiadavkou naloží poisťovateľ. Pozrite sa teda na niektoré zaujímavé druhy poistenia.

Bojíte sa o psa? Poistite ho

Poistenie bežných domácich miláčikov, ako sú psy či mačky, sa stáva čoraz viac populárne. Neponúka ho však úplne každá poisťovňa, takže si to musíte dôkladne preveriť a pohľadať tú, v ktorej ponuke sa nachádza. Poistenie psa pokrýva nielen liečebné náklady v prípade úrazu alebo choroby vášho psa, ale kryje aj zodpovednosť za škodu, ktorú pes spôsobil na majetku alebo zdraví. Výnimkou v poistení nie sú ani exotické zvieratá.

Poistenie koňa

Poistiť si môžete napríklad aj koňa. Chovatelia koní sa určite s takýmto poistením stretli, no tí ostatní asi veľmi nie. Poistenie koňa kryje jeho uhynutie, úraz, zmárnenie či zabitie, ale aj zodpovednosť za škody pri chove koňa.

Kôň

Poistenie proti kune

Kuna síce nie je veľké zviera, no majiteľom motorových vozidiel dokáže narobiť poriadnu šarapatu. Ľahko totiž vlezie pod kapotu a prehryzie káble, čoho výsledkom sú len nepríjemnosti. Škody, ktoré spôsobia hlodavce, zvyknú byť zahrnuté v havarijnom poistení, a to vo väčšine poisťovní.

Poisťovníctvo má riešenie, keď sa nečakane zmenia plány

V čase dovoleniek je dobré vedieť, že existuje aj poistenie stornovacích poplatkov. To kryje prípadné storno poplatky, keď kvôli neočakávanej udalosti musíte zrušiť zájazd, ubytovanie, letenku či cestovný lístok.

Športovci vedia svoje

Športovcov hrozí oveľa väčšie riziko úrazu či finančnej straty ako iným ľuďom. Stačí jeden nesprávny skok a kariéra je na konci. Profesionálni a výkonnostní športovci to však s poistením nemajú také jednoduché. Nie sú totiž prijateľní pre všetky poisťovne.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tlačové správy

Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu