ZN.SK
Dva a pol chlapa

Osem zaujímavostí televízneho seriálu Dva a pol chlapa

Len ťažko by sme hľadali človeka, ktorý v živote nevidel aspoň jednu časť televízneho sit-comu Dva a pol chlapa. Týchto osem vecí, ste ale o ňom možno vôbec nevedeli

Len ťažko by sme hľadali človeka, ktorý v živote nevidel aspoň jednu časť televízneho sit-comu Dva a pol chlapa. Týchto osem vecí, ste ale o ňom možno vôbec nevedeli:

Dva a pol chlapa

Každá epizóda je pomenovaná podľa repliky, ktorú v nej niektorá z postáv povie.

Výnimkami, ktoré potvrdzujú toto pravidlo sú tri epizódy. Pôvodne sem patrila aj úplne prvá epizóda seriálu, ktorá nesie názov „Pilot“ (úvodná), ale produkcia jej názov neskôr doplnila o „Most Chicks Won’t Eat Veal“ (Väčšina kurčiat nebude jesť teľacinu).

Ďalšou výnimkou je jedenásta epizóda prvej série, nazvaná „Alan Harper, Frontier Chiropractor“ (Alan Harper: Chiropraktik).

Ôsma epizóda druhej série, „Frankenstein and the Horny Villagers“ (Frankenstein a nadržaný kovboj), sa pôvodne mala držať tejto konvencie. Scéna, v ktorej replika z názvu zaznela, bola však neskôr vystrihnutá.

V seriály hosťovalo viac ako 30 hviezd.

Na vyplnenie 262 epizód bolo potrebné veľké množstvo postáv. V seriály si zahrali herci, speváci, ale aj rodinný príslušníci hlavných predstaviteľov.

Pri sledovaní môžeme natrafiť na Martina Sheena, otca Charlieho Sheena, ktorý pre zmenu stvárnil otca Charlieho obdivovateľky Rose. Okrem neho si v seriály zahrali aj Megan Fox, Enrique Iglesias alebo spevák skupiny Arowsmith Steven Tyler.

Berta mala pôvodne byť len epizódna postava.

Postava Charlieho domácej, ktorú stvárnila Conchata Ferrel sa tešila veľkej diváckej obľube. Preto z nej produkcia neskôr spravila jednu z hlavných postáv. Pravidelne sa začala objavovať od druhej série. V jedenástej a dvanástej sérií hrala v každej epizóde, takže sa nakoniec v seriály objavila viackrát ako Charlie.

Seriál sa natáčal v rovnakých priestoroch a kulisách ako sit-com „Laverne a Shirley“.

Ide o štúdio číslo 20 spoločnosti Paramount. Oproti sit-comu zo sedemdesiatych rokov 20. storočia sa zmenili len chodbička pri schodoch a kuchyňa, ktorá bola o čosi zväčšená. Nuž a samozrejme tapety a vzhľad okna s výhľadom.

Angus T. Jones v znelke nespieva.

Úvodná znelka sa menila a prispôsobovala takmer s každou sériou. V roku 2005 Chuck Lorre, scenárista a autor znelky, potvrdil, že Jackovi v nej svoj hlas požičala americká dablérka Elizabeth Daily. To zároveň vysvetľuje, prečo jeho hlas znie tak žensky.

Charlie Sheen si mal zahrať v poslednej scéne.

Charlieho Sheena zo seriálu prepustili v roku 2010 pre nevhodné správanie, problémy s drogami a s alkoholom. Neskôr sa však vzťahy medzi hercom a produkciou zlepšili. Pri nakrúcaní poslednej epizódy sa viedlo množstvo špekulácií o tom, či sa v nej Charlie objaví, alebo nie. Nanešťastie, scenáristom a Charliemu sa nepodarilo zhodnúť sa na obsahu scény. Preto ho v tejto epizóde nenájdeme.

„Ak pozeráte Dva a pol chlapa, prosím, prestaňte!“

Takto sa vyjadril Angus T. Jones po tom, čo zo seriálu náhle odišiel v roku 2013. Svoj odchod odôvodnil tým, že seriál považuje za skazený a nechce byť jeho súčasťou. Stal sa z neho presvedčený kresťan. Pred 350 000 dolármi za jednu epizódu uprednostnil Boha.

Pôvodným náhradníkom za Charlieho Sheena mal byť Hugh Grant.

Herec, ktorý je známy najmä vďaka romantickým komédiám, túto úlohu nečakane odmietol v záverečnom rokovaní. Ďalšími možnými kandidátmi boli napríklad Woody Harrelson alebo Jeremy Piven. Rolu nakoniec získal Ashon Kutcher.

Pripravila Tamara

Mohlo by zaujímať tiež:

ZN.SK

Pod autorom ZN.SK vychádzajú články externých redaktorov a články viacerých autorov súčasne. Neraz vám tak prinášame rozsiahlu tému, alebo článok neobvyklý voči ostatnej našej tvorbe.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu