Nové cestovné poriadky Slovak Lines vstupujú do platnosti od nedele

Nové cestovné poriadky Slovak Lines vstupujú do platnosti od nedele

Spoje prímestskej autobusovej dopravy v Bratislavskom kraji budú od nedele 9. decembra 2018 premávať podľa nových cestovných poriadkov. K termínu celoštátnych zmien cestovných poriadkov zmeny pripravila Bratislavská integrovaná doprava v spolupráci s dopravcom Slovak Lines.

Slovak lines, a.s.

Prímestská autobusová doprava Slovak Lines ponúkne v Bratislavskom kraji od nedele viac spojov. V nových cestovných poriadkoch sú zapracované úpravy na základe zmien vo vlakovej doprave tam, kde sa zabezpečuje prípojová doprava k vlakom, resp. od vlakov. Ide hlavne o prestupy na termináloch v Malackách, Pezinku, Senci a na ostatných prestupných staniciach, teda napríklad Veľké Leváre, Plavecký Štvrtok, Pezinok, Grinava, Šenkvice, Cífer, Báhoň. Zapracované sú tiež mnohé pripomienky cestujúcej verejnosti aj obecných a mestských úradov.

Od poslednej veľkej zmeny cestovných poriadkov, ktorá sa uskutočnila 19. augusta 2018, bolo v spolupráci s objednávateľom dopravy – v záujme vylepšenia systému – urobených priebežne niekoľko čiastkových zmien cestovných poriadkov po jednotlivých smeroch. Úprava od 9. decembra tento proces zavŕši.

Pribudnú zrýchlené spoje

Z regiónu obcí Senec budú zavedené celodenné priame spoje v smere do Bratislavy a späť. Ide napríklad o spoje zo smeru od Čataja, Jelky, Veľkých Úľan a Kráľovej pri Senci. Od predchádzajúcej zmeny cestovných poriadkov, ktorá sa uskutočnila 19. augusta 2018, jazdili autobusy z týchto smerov po Senec a potom bol nutný prestup v prípade, že sa cestujúci potrebovali dostať do Bratislavy. V čase dopravnej špičky budú vybrané spoje zároveň premávať ako takzvané „zrýchlené“, teda po diaľnici. Doplnené sú tiež priame spoje zo smeru od Hurbanovej Vsi, Hrubého Šúru a Kostolnej pri Dunaji.

Prehľad ďalších dôležitých zmien:

  • Zavedené budú zrýchlené spoje z regiónu Pezinok/Modra
  • Pribudne viac priamych spojov v smere do Bratislavy zo sídliska Sever a Muškát v Pezinku
  • Pribudnú priame spoje do Pezinka z miestnej časti Chorvátskeho Grobu – Čierna Voda
  • V čase dopravnej špičky v smere dopravca zavádza dodatočné spoje na trase Dunajská Lužná – Bratislava
  • Zvýši sa kapacita spojov v smeroch od Tomášova a Zlatých Klasov
  • Úprava časov večerných spojov z Bratislavy v smere do Novej Dedinky, resp. Zálesia
  • Nové cestovné poriadky Slovak Lines sú v plnej podobe k dispozícii na webe sk, cestujúci sa môžu v prípade otázok obrátiť aj na Kontaktné centrum Slovak Lines

Nové zrýchlené spoje na letisko Schwechat

Dopravca Slovak Lines pripravil od 9. decembra nové cestovné poriadky pre obľúbenú linku z Bratislavy na letisko Schwechat až do centra Viedne. Autobusy do metropoly Rakúska budú naďalej premávať z Autobusovej stanice Nivy každý deň, každú hodinu. Zavedený bude nový zrýchlený spoj určený pre dopravu na letisko Viedeň po diaľnici bez medzizastávok. Prvý spoj z Bratislavy bude odchádzať už o tretej ráno, čím Slovak Lines vyhovie cestujúcim, ktorí takto stihnú odlety prvých ranných letov z letiska.

Nákup autobusového lístka na linku Bratislava-Viedeň je možný pohodlne „na tri kliky“ cez mobilnú aplikáciu. Prvý lístok po registrácii získate za zvýhodnenú promo cenu 1 euro. Aplikácia je k dispozícii pre mobilné operačné systémy Android a iOS.

Slovak Lines, autobusový prepravca

Slovak Lines patrí k najvýznamnejším poskytovateľom verejnej autobusovej dopravy na Slovensku. Zabezpečuje pravidelnú, príležitostnú a osobitnú dopravu. Slovak Lines (predtým pôsobiaci pod názvom SAD Bratislava) prevádzkuje autobusovú linku Bratislava-Viedeň už vyše 50 rokov – prečítajte si o nej viac na www.viedenzaeuro.sk.


Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.
Viac:
Akvapark
Trnava bude mať akvapark, nahradí staré kúpalisko

Whisperer komiks
Post-apokalyptický komiks Whisperer čiastočne slovenský

Televízor nemocnica za poplatok
TV na nemocničnej izbe ako automat na mince. Štandard či nadštandard?

Zavrieť