Kultový Univerzálny vojak v novom, ako Blu-Ray s komiksovou knihou

Kultový Univerzálny vojak v novom, ako Blu-Ray s komiksovou knihou

Legendárny film Univerzálny vojak má ešte stále čo ponúknuť. Nie, nemáme na mysli žiaden remake, ale pôvodný film, pre ktorý sú nezabudniteľnou dvojicou Dolph Lundgren a Jean-Claude Van Dame. Najmä druhý, ktorý sa v čase nakrúcania už výrazne preslávil svojou figúrou a bojovým umením, si týmto filmom vytvoril jednu z najznámejších životných postáv.

Akčný film o vojakoch pretvorených pre armádne účely, v ktorých nemala zostať spomienka na časy, keď boli ešte ľuďmi s citmi, vznikol ešte v roku 1992.

Neobyčajné DVD v podobe komiksovej knihy

Na slovenský trh sa v tomto roku dostáva v podobe Blu-Ray s obalom pripomínajúcim knihu. Tou knihou pritom v skutočnosti je. Pár stranovou, no pre zberateľa je to i tak pekný kúsok s komiksovou úpravou. Obal veľký ako menšia kniha, mierne prečnievajúci cez dĺžku klasického DVD obalu, je knihou v tvrdej väzbe. Komiksová obálka upozorňuje na fakt, že ide o limitovanú edíciu. Takú, ktorú zberateľ bude určite chcieť. Na osemnástich stranách sa nachádzajú fotografie z nakrúcania a nejaký ten pokec. Najzaujímavejší bude nepochybne ten na poslednej listovateľnej strane o filme so Sylvestrom Stallonom a Kim Basinger o vesmírnych monštrách, o ktorom sme ani len nepočuli.

Blu-Ray je v konečnom dôsledku to podstatné

Pre každého, pre koho nie je celé vydanie len na pozeranie a na skrášlenie police, je podstatné Blu-Ray. Vo formáte 1080p 16:9 alebo 2.35:1 je film už niekoľko rokov kvôli predošlým úpravám na Blu-Ray. V tomto vydaní je však v dĺžke 104 minút a s českou, anglickou a maďarskou zvukovou stopou 5.1 kanálovým zvukom.

Najzaujímavejšie však bude z bonusov zhliadnuť alternatívny koniec. Nie celkom zásadný, ale i tak zaujímavý, trochu iný, než ten, čo poznáte z televíznej, či klasickej verzie. DVD prináša na slovenský a český trh BONTONFILM.

Kultový Univerzálny vojak v novom, ako Blu-Ray s komiksovou knihou
Ohodnoť tento článok
Avatar
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.
Viac:
film ako sa stat zlatokopom
Recenzia: Ako sa stať zlatokopom v úlohe s latino milencom

EVČ Pleso, značka auta
Koľko stojí vlastná poznávacia značka EVČ na auto?

Zúfalý zamestnanec denník ekniha
V bývalej práci napísal Denník zúfalého zamestnanca. Plný humoru aj strachu

Zavrieť