ZN.SK
archnalej

Svedkovia Liehovovi a prihovárajúci sa Archnalej Gabrlej

Stránky na Facebooku, ktoré prezentujú novú vieru Svedkovia Liehovovi, sú v skutočnosti recesiou. Svoje kázne prezentuje Archnalej Gabrlej…

Stránky na Facebooku, ktoré prezentujú novú vieru Svedkovia Liehovovi, sú v skutočnosti recesiou. Od reálneho náboženstva má ďaleko. No svoj úspech stavia na parodovaní zaužívaných hesiel a slovných spojení, ktoré v prípade ak ich otočíme smerom k podpore alkoholu, vynikajú občas vtipne, inokedy až kontroverzne.

Svedkovia Liehovovi a Archnalej

Internetový prorok „Archnalej Gabrlej“

Práve stránka Svedkovia Liehovovi tiež uviedla na začiatku roka príhovor, ktorý vedie Archnalej Gabrlej. Stránky uvádza vlastný popis „Cirkev Svedkov Liehovových prináša pravé svedectvo o jedinom a pravom zhasiteľovi smäda Liehovi Špiritovi, ktorý bol za nás vypálený a do fľaše daný“.

Novoročný príhovor však nie je to jediné, čo už stránky vyplodili. Vianočný príhovor upozornil na niekoľko známych kúziel, ktoré nás naučili, kde čo je a kde čo nájdeme. Dokonca pripomína, čo nás naučila Narnia, Harry Potter a upozorňuje, aby rodičia dovolili deťom namočiť aspoň prst do vaječňáku.

Ďalšie opäť o alkohole

A príhovorov je ešte niekoľko. Na svedomí ich má komik Gabo Žifčák, ktorý tým vytvoril novú zábavnú postavičku na sociálnych sieťach. Niektoré videá sa môžu reálne veriacich dotknúť viac, iné menej. V každom prípade majú videá aj mnoho humorného, miestami vulgárneho, čo ľudí zaujme a mnohých aj pobaví. Slováci sú národ, ktorý alkohol miluje, od dávna páli, predáva, aj konzumuje. Takže obsah bude blízky veľkej skupine ľudí.

Mohlo by zaujímať tiež:

Roman

Roman
Autor článku s tematikou zábavy, televízie, alebo niektorých spoločenských problémov. Pochádza zo stredného Slovenska a na striedačku žije v Rakúsku.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu