5 dôvodov prečo Slováci nechcú masy prisťahovalcov

5 dôvodov prečo Slováci nechcú masy prisťahovalcov

Prisťahovalci sú dnes už niekoľko týždňov témou číslo jeden. Bežný Slovák si môže prečítať stovky názorov, prečo prisťahovalcov vítať, a tisíce názorov, prečo ich nevítať, už však skôr z pomedzi bežných ľudí. Na webe aj v médiách je rôznych názorov mnoho. Ak by sme však mali zhrnúť 5 dôvodov, prečo nie je pozývanie prisťahovalcov a ich výskyt v Európe celkom v poriadku, možno by sme zhrnuli týchto 5 hlavných. Problémom je, že hoci týchto 5 dôvodov mnohí poznáme, nikto na ne nedáva poriadnu odpoveď. Niet sa teda čomu čudovať, že ľudia protestujú a ničím takým nesúhlasia.

Prisťahovalci

5. Prisťahovalci a z ničoho nič

Prisťahovalci do Európy prichádzajú neustále. Avšak jediný preťažený čln si všimli médiá, odvysielali zábery a odrazu bol mediálny rozruch o tom, ako sa prisťahovalci dostávajú do Európy. Médiá začali preberať príchod a osudy prisťahovalcov prenikajúcich do krajín EÚ, tému začali preberať aj rôzne organizácie a ozvali sa názory, že týmto ľuďom je potrebné pomôcť a zachrániť ich. Akoby sa úplne zabudlo, že ilegálne prekročenie hraníc bez dokladov je porušenie zákona. Z ničoho nič to prestalo platiť. Lenže celý ošiaľ z pár prípadov vytvoril dojem v Afrike, že Európa sa o každého postará a na každého čaká lepšia budúcnosť a sociálny systém. Signál pochopili aj prevádzači a podnikatelia-prevádzači. Unikajú vraj pred vojnou, ale záhadou zostáva, prečo teda do Európy unikajú aj ľudia, ktorých krajina nie je vo vojne.

4. Majú zarábať na naše dôchodky

Prisťahovalci, ktorí majú záujem začať v Európe, chcú peniaze. Sú to ekonomickí prisťahovalci, pretože ostatných je oveľa menej. Chcú sociálne výhody, no naši odborníci tvrdia, že sú našou šancou, aby sme mali na dôchodky. Ťažko povedať, či nám niečo na dôchodky zostane, keď štátna pokladnica stále zíva prázdnotou, neustále sa nám vyhrážajú, že II. pilier nám prinesie ešte menej peňazí, na druhej strane sa ozývajú iní, že menej peňazí budeme mať bez neho. Nuž a práve tí, čo netušia nič o práci u nás, v našich podmienkach, v našom jazyku a v našej kultúre, majú byť tí, čo sa nám postarajú o lepšiu budúcnosť. Nič proti vzdelaným lekárom a odborníkom, ale veríme, že ani odborníci zastávajúci myšlienku otvorenej náruče neveria tomu, že negramotný prisťahovalec sa nám postará o naše dôchodky… a vôbec bude ochotný pracovať.

3. Cudzia kultúra na Slovensku a vítaná?

Slovensko je už také. V minulosti si prežilo turecké vyvražďovanie, zotročovanie, unášanie detí, tisícročné absurdné nároky Maďarov a maďarizáciu. Keď Slovák na Facebooku číta, že moslimská kultúra neprijíma psov v domácnosti a v Českých Tepliciach moslimská komunita straší psíčkarov a začína si klásť svoje vlastné podmienky v krajine, kam sa len prisťahovali, stúpa žlč. Slovák prežíva ťažko, keď počúva o akomsi novom práve, ktoré prinášajú prisťahovalci a nárokujú si ho tam, kam prídu ako hostia. V 14. storočí prichádzali na naše územie z východu Valasi, prinášali valaské právo, pri ktorom žili mimo panské, starali sa o ovce a mali určitý druh slobody. Právo, ktoré prinášajú v 21. storočí prisťahovalci do Európy však prináša množstvo hrozieb a nebezpečenstva, ktoré sa líši aj podľa toho, ako ktorá skupina pochopila islam. V poslednej vete citujem skutočných Moslimov žijúcich na Slovensku dlhé roky, ktorí popierajú, že je islam nenávistné náboženstvo.

2. Jednu hus ustrážite, skúste ustrážiť 10 000 husí

Dokázať prispôsobiť jedného cudzinca, zaistiť jeho vzdelanie a asimiláciu, zaistiť mu prácu, to možné je. Je však nemožné naraz sa venovať stovke cudzincov, pričom každý jeden potrebuje jesť, zdravotnú starostlivosť, životný priestor, priestor na vybitie energie, či priestor na modlitbu. Pri stovke ľudí chýba disciplína, pretože mentalita cudzincov je celkom iná. Pochopiteľná pre cestovateľov a ľudí, ktorí majú niečo odžité v Afrike. Lenže teraz sú títo ľudia v neznámej krajine. Ak skupinka prisťahovalcov chce odísť a hladujúc aj získať niečo pod zub, je pomerne jednoduché zobrať si čokoľvek nasilu. Nie, nič proti cudzincom konkrétnej národnosti. Pokojne to pasuje aj na Slovákoch, či Poliakoch v Anglicku a Írsku. Veľká skupina prichádzajúca naraz ani prácu naraz nezíska, ťažko sa prispôsobí a to, čo pri veľkej skupine hrozí, je vytvorenie geta, kde platia vlastné zákony. Videli ste už poľské ulice v Írsku, či Británii? Nemajú dôvod sa veľmi učiť anglicky, ak pracujú medzi Poliakmi a Slovákmi.

1. Bezpečnosť a strach

Jediný jeden imigrant poruší zákon s oveľa menšou pravdepodobnosťou, ako skupina. Neznalosť zákonov, iná kultúra, iná mentalita, iné priority a záujem, tiež doteraz žijúci život bez poriadnej identifikácie, dokladov a povinností voči krajine, sú pre Slovensko rizikom vždy. To žiaľ poprieť nedokáže žiaden skutočný odborník. Za to iný odborník vyzýva k otvorenej náruči. V českých Tepliciach sú útoky voči psíčkarom, pretože je to v rámci viery prisťahovalcov nechutné a neprijateľné, aby pes prekračoval prah domu. V nemenovanom rakúskom mestečku dávali manželke oplzlé návrhy špinaví prisťahovalci a správali sa násilnícky, keď neprejavovala záujem. Na nemenovanom rakúskom sídlisku sa neoplatí prejsť s fotoaparátom, hoci vypnutým. Imigrantky to môžu vziať zle a hádzať po vás kamene, kým bežná rakúska mamička zavesený fotoaparát na krku neberie ako hrozbu, proti ktorej sa treba brániť kameňmi. V Británii existujú ulice, kde platia islamské zákony a zhoršujúca sa situácia prinútila pôvodných obyvateľov odsťahovať sa. Zvyšovanie výskytu prisťahovalcov je bezpečnostný problém, čo už pochopila každá ekonomicky vyspelá západná mocnosť a nikto nehovorí o žiadnom náboženstve, ale o iných kultúrach všeobecne, ktoré odmietajú sa prispôsobiť miestu, kam odchádzajú. Stále nikto nespomína riziká infiltrácie cvičených agentov ISIS prenikajúcich do Európy.

Nuž a Slovákom sa divia, že prisťahovalcov nechcú. Dokonca sa Slovákom vysmievajú aj niektoré slovenské mienkotvorné médiá…


Avatar
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.
Viac:
Zochova chata, Piesok lyžiarsky svah a lyžovačka
Lyžiarske stredisko Zochova chata pre začiatočníkov: ako ho nájsť a čo čakať?

zelenina a krivá zelenina
Kúpili by ste si škaredú a krivú zeleninu? A keby bola lacnejšia?

Plastové fľaše
Menej plastov a riešenia budúcnosti. Ako na to? Začnite od seba!

Zavrieť