ZN.SK
EURO peniaze

Návod ako si požičať peniaze a beztrestne ich nemusieť vrátiť

Zaujímavý návod, ktorý umožňuje mnohým Slovákom požičiavať si peniaze od druhých fyzických osôb, priateľov, len kolegov, alebo dokonca od vlastných klientov…

Zaujímavý návod, ktorý umožňuje mnohým Slovákom požičiavať si peniaze od druhých fyzických osôb, priateľov, len kolegov, alebo dokonca od vlastných klientov, je zároveň nástrojom, akým sa dá veľa získať a stratiť možno ak len priateľa na Facebooku, či bezpečnosť pri prechádzke večerným mestom.  Na to, aby ste si mohli požičať peniaze medzi ľuďmi a tie vám zostanú, stačí na Slovensku veľmi jednoduchá vec.

Stačí:

  • Aby dlžník bol arogantný nevyspytateľný násilnícky somár
  • Aby nebola pri pôžičke žiadna zmluva, dohoda, zdrap papiera, čo i len jediný svedok, keď druhý tvrdí, že o žiadnej pôžičke nič nevie.
  • Aby to bolo v hotovosti len tak medzi rečou a ten kľúčový si na to nespomína
  • Aby nepreberal zásielky

Súdna zásielka musí byť prijatá

Pokiaľ vám niekto dĺži peniaze, zamlčuje sa a hrá mŕtveho chrobáka, pričom tieto peniaze minul a veselo si ich užil, samozrejme, že ich chcete späť. Z priateľa, či obchodného partner a už dávno nie je niekto, na koho by ste mali dobrého slova a jediný dôvod, prečo sa pred vami skrýva je ten, že ich skrátka „nemá z čoho vrátiť“. Keby aspoň na Facebooku neukazoval úškrny z prenajatej jachty na Jadrane, či z výletu v Medzilaborciach. Pochopiteľne, že po dlhých rokoch potrebujete peniaze späť a jediná cesta je súd. Problémom však je, že ani súd nie je jediná cesta, alebo aspoň taká jednoduchá ako sa zdá.

  1. Dlžník často neverí, že kvôli 800 eurám ho dáte na súd
  2. Dlžník často ani netuší, že hoci ste sa nedohodli na úrokoch, v prípade súdu začnú úroky nabiehať a bude mať na rováši aj úhradu všetkých vašich poplatkov.
  3. Poškodený má však problém. Všetko si to musí zafinancovať na začiatku on.
  4. Zároveň musí mať poškodený veľké šťastie, aby sa naozaj celé naťahovanie skončilo v jeho prospech a voči dlžníkovi bol vydaný platobný rozkaz.

Na to, aby mohlo byť pre vás všetko ružovejšie, musel by dlžník prevziať zásielky a aj takýto platobný rozkaz – prebratím berie na vedomie, že ho čaká nutnosť platiť. Hoci veľmi dobre vie, že peniaze dĺži a je voči nemu namierené nejaké súdne konanie, celkom stačí sa presťahovať, alebo len nevyberať schránku, neotvárať poštárke a ráta sa ja prípad, kedy kamarátka poštárka kamarátku adresátku upozorní, že zásielka je zo súdu a vracia ju späť so nezastihnutým adresátom. Súd to neskúša opakovane a ani nevysiela políciu, ktorá by takúto zásielku doručila osobne. Dlžník tak oficiálne „ani netuší“, že niečo dĺži. Vy ak máte ďalšiu energiu na riešenie sporu, môžete pokračovať v súde a modliť sa, že súd pristúpi k exekúcii. Lenže aj exekúcia môže byť zaujímavou fraškou, najmä ak je dlžníkom špekulant.

Pre exekútora neviditeľní

Ľudia, ktorým exekútor nemá čo vziať, sa bežne pochybujú okolo nás. Užívajú si majetok, vozidlá, byty, no stačí im všetok majetok prepísať na dcéry, synov, manželky a ošetriť podielové vlastníctva. Postačí nemať bankové konto na svoje meno a byť oficiálne nezamestnaní, behať po fuškách a fungovať výhradne bez papiera. Banka nemá z čoho na príkaz exekúcie useknúť, exekútor nemôže vziať ani DVD prehrávač, ak patrí susedovi od vedľa. Kľučky špekulanti nachádzajú, hoci ich život sa stáva oveľa menej komfortnejším. Dlžníkom sa totiž takýto človek veľmi rýchlo stáva aj na iných miestach, na sociálnej poisťovni, aj v rodine.

Majú voči vám bývalí priatelia dlžoby?

Žiadať peniaze od človeka bez práce je ťažšie. Niečo iné je žiadať ich späť od človeka, násilníckeho arogantného grázla, ktorý sa vám vyhráža. Vtedy je životu nebezpečné, či len nebezpečné pre zachovanie iného vášho majetku, žiadať peniaze späť, alebo to riešiť súdom. Takýto poškodení ľudia sú v pasci. Peniaze späť nedostanú najmä submisívni ľudia. Sú veľmi ľahkou obeťou takýchto pôžičiek a keďže sa často ani „žiadna pôžička nekonala“, neexistuje od toho ani doklad. Na Slovensku zas ani nástroj, ktorý by pre pár stoviek eur zachoval poškodeného pri živote a dlžníka na uzde.

Upozornenie: článok nie je v skutočnosti návodom. Je popisom slovenskej reality. Nenavádzame k takejto činnosti, len konštatujeme aktuálny stav.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.



Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu