ZN.SK
Rio de Janeiro olympiáda 2016

Bratranci Škantárovci zlatí, Beňuš strieborný a iné zaujímavosti

Včerajšok bol pre nás výnimočným dňom v rámci vrcholového športu. Dvom našim vodným slalomárom sa podarila bezchybná jazda v C2 a získali

Včerajšok bol pre nás výnimočným dňom v rámci vrcholového športu. Dvom našim vodným slalomárom sa podarila bezchybná jazda v C2 a získali zlatú medailu na olympiáde v Rio de Janeiro. Peter a Ladislav Škantárovci, bratranci a rodení Kežmarčania, dosiahli v predkolách prvé miesto, semifinále prešli s 4 nešťastnými trestnými sekundami, čo stačilo na 6. miesto a postup do finále. Vo finále dosiahli na prvé miesto s časom 1:41.58 čím pre Slovensko vybojovali prvé zlaté medaily. Dnes o 14:00 hod. nás v rámci olympiády čaká kvalifikácia na Skeet. Držíme palce, Danka.

Prvou medailou bolo striebro

Prvou olympijskou medailou je strieborná za kajakársky slamom C1. Na Slovensko nám ju prinesie Matej Beňuš. V predkolách získal šieste miesto, v semifinále dosiahol ôsme, čo stačilo na finále s časom 1:40.68. Striebro získal s časom 1:35.02. Časovo pustil pred seba Francúza Denisa G. Chanuta a za sebou nechal Japonca Takuya Hanedu.

Ďalšie kauzy a témy číslo jeden

S olympiádou sa viaže aj nešťastná kauza s pašovaním bryndze a maku, ktoré je do krajiny možné dovážať aj v malom množstve až na základe povolenia. Olympijská dedinka a miestna reštaurácia sa mali dopustiť prešľapu, ktorý keby sa o ňom nehovorilo a médiá by boli ticho, nevznikol by z toho problém na medzinárodnej úrovni.

Objavili sa aj prvé informácie o prvých dopingových previnilcoch. Bulharská bežkyňa z disciplíny beh 3 000 metrov cez prekážky a spolu s ňou fínska plavkyňa. Ďalšou témou číslo jeden je Michael Phelps a kvantum článkom v azda v každom médiu, kde sa píše o jeho genetickej mutácií a celkom inej genetickej stavbe, akoby bol hrdina z Marvel Comics. Rozoberá sa jeho anatómia… dospeli sme už naozaj ďaleko, keď vieme z jeho pohybu vyčítať rozbor DNA, no nedokážeme vyliečiť niektoré choroby.